Czym charakteryzują się sklepowe manekiny dziecięce

Dziecięce manekiny sklepowe, podobnie jak te wzorowane na dorosłych osobach, mają na celu ukazanie odzieży w sposób zbliżony do rzeczywistego. Dlatego nie są to stojące na baczność kukły, a figury przybierające różne pozycje, często zapewniające możliwość ustawiania pozycji według własnego pomysłu.

Jakie są rodzaje manekinów dziecięcych?

Dobranie odpowiednich manekinów jest wyzwaniem dla managera każdego sklepu odzieżowego, jednak szczególnie trudne może być wybranie manekinów dziecięcych. Odzież dla dorosłych osób występuje w różnych rozmiarach, jednak siłą rzeczy odzież dziecięca jest bardziej zróżnicowana. Dlatego sklepowe manekiny dziecięce są wzorowane na dzieciach w różnym wieku, od niemowląt po kilkunastolatki. Do tego, podobnie jak „dorosłe” manekiny sklepowe, te dziecięce wykonywane są z różnych materiałów i w różnym stylu. Najczęściej wykorzystywanym materiałem jest włókno szklane lub tworzywa sztuczne, ale zdarzają się też manekiny z drewnianymi elementami. Ważnym czynnikiem przy wyborze manekina jest to, czy ma ruchome kończyny – pozwala to na swobodniejszą aranżację witryny. Oprócz tego znaczenie dla ekspozycji ma styl – niektórzy visual merchandiserzy preferują manekiny realistyczne, inni abstrakcyjne – czyli bez wyraźnych rysów twarzy czy uszu.

Kiedy warto ustawić manekiny dziecięce na witrynie sklepowej?

Najprościej mówiąc, dobrze jest włączyć dziecięce manekiny do aranżacji witryny wtedy, gdy w asortymencie mamy odzież dziecięcą. Jest to dla klientów informacja, że znajdą u nas taki asortyment. Lepiej jednak nie decydować się na to wyłącznie dla dekoracji – część klientów może wejść zachęcona aranżacją i wyjść rozczarowana, że w sklepie nie ma takich ubrań. Raczej nie ubierajmy więc manekinów w ostatnie sztuki.

Gdzie można kupić dziecięce manekiny sklepowe?

Istnieje wiele firm zajmujących się produkcją i sprzedażą manekinów sklepowych, w tym dziecięcych. Jedną z nich znajdziecie tu: https://sklep.moremannequins.pl/manekiny-dzieciece.5. Warto dobierać manekiny tak, by pasowały do siebie wzajemnie – witryna nie będzie wyglądać dobrze, jeżeli każdy manekin będzie w innym stylu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here