Trwały, odporny na niekorzystne warunki pogodowe i ścieranie – to bardzo ważne cechy profesjonalnie wykonanego makijażu oczu. Wbrew pozorom nie potrzeba jakiś specjalnych umiejętności, by uzyskać taki właśnie efekt. Wystarczy kilka dobrych kosmetyków, by wyczarowany przez nas makijaż oczu utrzymał się na powiekach przez cały dzień lub całą noc. Przedstawiamy zatem kilka sprawdzonych sposobów na trwałe cienie do powiek!

Polecane: dobre i trwałe cienie do powiek!

Jeżeli zależy nam na tym, by uzyskać jak najbardziej profesjonalny efekt makijażu oczu, musimy zainwestować w dobre i trwałe cienie do powiek. Warto w tym przypadku kierować się zarówno renomą danej marki, jak i opiniami innych osób – polecane cienie do powiek wraz ze zdjęciami z wykonanych nimi makijaży znajdziemy na wielu forach internetowych. Jeżeli dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z makijażem oczu, warto wyposażyć się w minipaletkę z idealnie dopasowanymi do siebie kolorami cieni do powiek – w ten sposób będzie nam dużo łatwiej wykonać pierwszy profesjonalny makijaż oczu.

Baza pod cienie do powiek

Trwałe cienie do powiek warto łączyć z odpowiednią bazą pod makijaż. Na rynku kosmetycznym znajdziemy wiele baz pod cienie do powiek, których zadaniem jest nie tylko utrwalanie makijażu, lecz także podkreślenie i nadanie kolorom cieni do powiek dużo większej intensywności. Z odpowiednio dobraną i prawidłowo aplikowaną bazą pod cienie do powiek nasz makijaż może utrzymać się na oczach w niezmienionym stanie nawet przez 24 godziny! Bardzo ważne jest jednak to, aby aplikować bazę pod makijaż na uprzednio oczyszczoną skórę powiek – w innym przypadku baza nie będzie zbyt dobrze ,,trzymać się” powierzchni skóry, a przez to cienie do powiek mogą stracić na swojej trwałości.

Trwałe cienie do powiek: utrwalacz makijażu w sprayu

Zaraz obok różnego rodzaju baz pod cienie do powiek, możemy spotkać się ze specjalnymi utrwalaczami makijażu, np. w sprayu. W tym przypadku cienie do powiek utrwalamy na powiece dopiero po ich nałożeniu, a przy okazji możemy też zwiększyć trwałość nałożonych kosmetyków do makijażu twarzy. Utrwalacze w sprayu posiadają jednak swoje wady – trzeba bardzo uważać, aby preparat nie dostał się do oczu podczas aplikacji, bowiem może spowodować ich łzawienie oraz wiele innych problemów, a ponadto może też blokować pory na skórze, przetłuszczać ją i stanowić przyczynę trądziku.

Trwałe cienie do powiek: zwróć uwagę na ich właściwą aplikację

Jeśli chcemy, aby nasz makijaż był trwały i wyglądał profesjonalnie, musimy trzymać się kilku bardzo ważnych zasad aplikacji cieni do powiek.

  • Przede wszystkim nie należy aplikować zbyt dużo produktu na powiekę – nawet najlepsza baza pod cienie czy utrwalacz w sprayu nie uchroni nas przed zbieraniem się kosmetyku w zmarszczkach czy załamaniu powieki, jeśli będziemy stosować go w nadmiarze.
  • Do nakładania cieni do powiek potrzeba zazwyczaj kilku różnych rodzajów pędzli do makijażu – innym pędzlem nakładamy cienie, np. w wewnętrznym kąciku powieki, zaś innym wykonujemy technikę blendowania. Warto zaznaczyć, że zastosowanie odpowiedniego pędzla również ma bardzo duży wpływ na ostateczny efekt i trwałość naszych cieni.
  • Niektóre cienie do powiek warto aplikować opuszkami palców – zasada ta w szczególności dotyczy cieni o bardzo błyszczącej fakturze. Świecące drobinki bardzo trudno nabrać na pędzelek w odpowiedniej ilości, a następnie rozprowadzić na powiece tak, by uzyskać pożądany efekt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here