Sprawdzone pomysły na szybką fryzurę z rana – czy znasz je wszystkie?

Zdarza Ci się zaspać z rana? Z pewnością znasz zatem ten dylemat, gdy musisz wybierać pomiędzy zjedzeniem śniadania a dopracowaniem fryzury przed wyjściem. Czy wiesz jednak, że ładne fryzury do pracy czy szkoły można wykonać w zaledwie parę minut? Oto nasze propozycje na uczesania dla spóźnialskich!

Kucyk niejedno ma imię

Kucyk to fryzura, która ratuje z największych opresji. Sprawdzi się, gdy nie możesz rano znaleźć szczotki, gdy włosy tracą na estetyce pod koniec dnia lub gdy po prostu nie zdążyłaś umyć włosów. Okazuje się, że można go jednak nieco urozmaicić, by prezentował się bardziej elegancko i niebanalnie. Oto dwa pomysły na kucyki w nieco ciekawszej odsłonie:

– zamiast wiązać wszystkie włosy gumką, zostaw jedno, długie pasmo luzem. Po zrobieniu kitki owiń je wokół gumki i podepnij wsuwką w taki sposób, by nie była widoczna. Możesz również zapleść z tego pasma warkocz i dopiero owinąć je wokół gumki – efekt będzie jeszcze ciekawszy,

– zwiąż włosy w niski kucyk, a następnie nieco poluzuj gumkę. Tuż nad nią zrób we włosach otwór, a następnie przełóż przez niego cały kucyk. Włosy wywiną się, tworząc pewnego rodzaju pętlę z luźnym końcem.

Niedbały kok synonimem elegancji

Niedbały kok synonimem elegancji

Z pewnością nie raz związywałaś włosy z tzw. „cebulę”, czyli luźny kok na czubku głowy, w taki sposób, by włosy nie opadały Ci na oczy i nie przeszkadzały. Czy wiesz jednak, że taka fryzura doskonale sprawdzi się także na co dzień? Wystarczy ją nieco udoskonalić tak, by pozorny nieład nabrał bardziej eleganckiego wyrazu. Pomogą Ci w tym dodatki, takie jak: kokardka do owinięcia wokół koka, ozdobne spinki, które wepniesz obok niego, gumki z dekoracyjnymi, metalowymi elementami – jednym zdaniem wszystko, co można łatwo dodać do koka, a zyskać ciekawy efekt końcowy.

Subtelne fale – z lokówką lub bez niej

Nic nie nadaje elegancji tak, jak fryzura złożona z niedbale roztrzepanych fal, które delikatnie opadają na ramiona. Do jej wykonania możesz wykorzystać lokówkę do włosów z grubym stożkiem. Dzięki temu loki będą bardziej naturalne – grubsze u nasady, i drobniejsze u dołu. Wbrew pozorom zakręcenie włosów z rana wcale nie zajmie Ci dużo czasu. W końcu chodzi o to, by fryzura była pozornie niedbała i luźna. Nie nawijaj więc na lokówkę wszystkich pasm, lecz jedynie co drugie z nich – i podkręcaj je zaledwie przez chwilę. Dzięki temu zyskasz naturalniejszy wygląd.

Subtelne fale – z lokówką lub bez niej

Nie chcesz tracić rano czasu na kręcenie włosów? Zadbaj o to, by fale zrobiły się same w trakcie snu – to proste! Załóż na głowę zwykłą, materiałową opaskę. Teraz podziel włosy na cienkie pasma i każde z nich owijaj dookoła opaski – raz zaczynając od jej spody, a raz od góry. W efekcie opaska powinna być cała owinięta włosami. W tak przygotowanej fryzurze możesz położyć się do łóżka. Gdy wstaniesz, delikatnie odplącz włosy z opaski, starając się nie zburzyć loków, lecz je podbić poprzez ugniatanie. Gotowe!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here