Sposób na odżywione włosy - naturalne kosmetyki!

Wzmocnione i lśniące włosy to marzenie każdej kobiety. Niestety, niewiele z nas może się nimi pochwalić. Bardzo często są zbyt cienkie, podatne na przesuszenie, a nawet wypadanie. Zdarza się, że stosujemy mnóstwo produktów pielęgnacyjnych, ale nadal nie widać efektów.  Powodem może być ich złe dobranie do naszych potrzeb. Warto zatem postawić na kosmetyki organiczne i przekonać się, co można zyskać, dzięki składnikom pochodzącym wprost z natury!

Jak prawidłowo zadbać o włosy?

Włosy są wizytówką niejednej z nas, dlatego ich odpowiednia pielęgnacja jest bardzo ważna. Większość kobiet wybiera produkty drogeryjne, zupełnie nie zwracając uwagi na ich skład. Często zachęcone reklamą, wierzymy że drogie szampony, odżywki czy maski, przywrócą im dawny blask i dodadzą upragnionej objętości. W rzeczywistości często stawiamy na kosmetyki z dużą ilością szkodliwych substancji, które przesadnie obciążają nasze włosy. Właśnie dlatego warto postawić na naturalne kosmetyki do pielęgnacji, które wspomogą odbudowę struktury włosa, sprawiając że staną się one odżywione, a co za tym idzie, poprawi się ich wygląd zewnętrzny.

Jakich składników w szamponach trzeba unikać?

Skoro już mowa o substancjach chemicznych, które mogą szkodzić naszym włosom, to warto poświęcić im nieco więcej uwagi. Co się do nich zalicza i w jaki sposób mogą mieć negatywny wpływ na strukturę włosa? Bez wątpienia na czarnej liście znajdują się parabeny, czyli po prostu konserwanty. Badania nad nimi wykazują nawet, że wykazują silne działanie uczulające, dlatego przy długotrwałym stosowaniu są szczególnie niebezpieczne dla skóry głowy. Poza parabenami, unikać trzeba także substancji, które kryją się pod skrótem SLS. W znacznym stopniu mogą bowiem hamować wydzielanie potu oraz łoju, a nawet doprowadzić do przerzedzenia włosów. Ponadto, szkodliwe są również silikony, które dodaje się najczęściej do kosmetyków pielęgnacyjnych w celu polepszenia ich konsystencji. Nie zawierają jednak żadnych substancji odżywczych.

W jakie kosmetyki do włosów inwestować?

Z pewnością w naturalne kosmetyki do pielęgnacji. Oznacza to więc, że w zdecydowanej mierze ich skład powinien opierać się na produktach pochodzenia organicznego: roślinnego, zwierzęcego czy mineralnego. Tego typu kosmetyki znaleźć można na https://triny.pl/166-pielegnacja_wlosow. Dostępne są m.in. szampony, odżywki, maski, hydrolat, żel, wcierka do skóry i wiele więcej. Jakich składników warto w nich szukać? Dobry wpływ na nasze włosy ma pokrzywa zwyczajna, skrzyp, sok z brzozy, miód pszczeli, czarna rzepa czy czarna rzodkiew. Wśród tego typu składników prym wiedzie także aloes, doceniony za silne właściwości nawilżające i jednocześnie wyjątkowy zapach. Cena kosmetyków organicznych nie różni się tak znacznie od kosmetyków drogeryjnych, dlatego warto w nie zainwestować, aby zobaczyć, co je cechuje i dlaczego tyle się mówi o korzyściach z ich stosowania. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here