Przeszczep włosów metodą FUE – innowacyjny sposób na bujną fryzurę

0
2956

Współczesna transplantologia włosa korzysta z coraz bardziej zaawansowanych procedur medycznych, które jednocześnie są mało inwazyjne dla pacjenta i gwarantują osiągnięcie upragnionego efektu bujnej fryzury. Po wieloletniej praktyce przeszczepów metodą Strip, przyszedł czas na przeszczep włosów metodą FUE – zabieg skuteczny i bezpieczny, który nie wymaga długiej rekonwalescencji.

  1. Na czym polega przeszczep włosów metodą FUE?
  2. Transplantacja włosów metodą FUE – korzyści

Punktem wyjścia do stworzenia metody FUE była skala łysienia Hamiltona-Norwooda. Z klasyfikacji tej wynika jednoznacznie, że najsilniejsze włosy znajduję się z boków i z tyłu głowy. Właśnie te miejsca nazywa się obszarem dawczym, czyli tym, z którego pobiera się mieszki włosowe do przeszczepu.

Na czym polega przeszczep włosów metodą FUE?

Metoda FUE, czyli Follicular Unit Excision, to innowacyjny sposób odbudowy owłosienia na głowie. Zabieg polega na pobraniu mieszków włosowych z obszaru dawczego oraz przeszczepieniu ich na wyłysiałe fragmenty skóry głowy. Obie czynności wykonywane są za pomocą specjalnego narzędzia o średnicy nieprzekraczającej 1 mm, bez użycia skalpela. Cała procedura przebiega pod znieczuleniem miejscowym, pacjent jest więc przytomny i może zachować kontakt z personelem medycznym, ale nie odczuwa bólu.

Zabieg poprzedza wnikliwy wywiad lekarski, podczas którego lekarz wyklucza wszelkie przeciwwskazania do wykonania procedury przeszczepu. A tych jest stosunkowo niewiele, np. problemy z ciśnieniem, zaawansowana cukrzyca, łysienie plackowate lub choroby zakaźne, które pojawiają się na owłosionej skórze głowy.

Transplantacja włosów metodą FUE – korzyści

Przeszczep włosów metodą FUE to inwestycja sięgająca kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, dlatego zabiegowi warto poddać się w profesjonalnej klinice, która specjalizuje się w wykonywaniu transplantacji włosów, np. MD Medmix. W parze z ceną idzie również jakość i trwały efekt zagęszczenia włosów lub odbudowania owłosienia skóry głowy. Transplantacja włosów metodą PUE daje ogromne szanse na powodzenie zabiegu, ponieważ każdy pobrany z obszaru dawczego mieszek włosowy jest badany pod kątem uszkodzeń, a przeszczepiane są jedynie te mieszki, które zapewnią najlepszy efekt. Dla tych pacjentów, dla których bardzo liczy się nienaganny wygląd, dodatkowym plusem jest brak blizn, zarówno na obszarze dawczym, jak i biorczym. Niewielkie, widoczne po zabiegu blizny, znikają samoistnie po kilku dniach z obszaru dawczego, a po około dwóch tygodniach z obszaru biorczego, i są widoczne jedynie po całkowitym zgoleniu owłosienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here