Pierścionki wybierane przez dojrzałe kobiety

Kobiety po ukończeniu 50 lat i więcej często określane są jako dojrzałe, ma to nawiązywać do wieku, ale też do ich stanu emocjonalnego i pewności siebie. Takie panie są bardziej świadome swojego stylu i wyglądu, wiedzą w czym czując się komfortowo i w czym im ładnie, natomiast trendy i mody mają dla nich raczej drugorzędne znaczenie.

Odnosi się to również do biżuterii, wybierają to co podkreśla ich atuty i w czym czują się wygodnie.

Biżuteria dla dojrzałych kobiet

Wiele kobiet wybiera złoto, ze względu na jego elegancję i klasyczny charakter, warto jednak rozważyć srebro lub białe złoto, pozwalają one na zachowanie młodzieńczego charakteru i dodają świeżości.
Świetnie sprawdzą się też naturalne kamienie. Kiedyś domeną starszych pań były perły- podkreślały one społeczny status i nobliwość, dziś kobiety chętniej noszą kamienie szlachetne- które dają większe pole do pokazania własnej indywidualności. Każdy z nich posiada dodatkowo swoją symbolikę, którą bardzo łatwo podkreślić na przykład w pierścionkach- wystarczy odpowiednia oprawa. Dla przykładu: szmaragd symbolizuje witalność, natomiast tanzanit dostojność oraz elegancję.
Kobiety, które wolą klasyczne, sprawdzone rozwiązania, z pewnością postawią na bursztyn, który ma nie tylko właściwości lecznicze, ale oprawiony w srebro pierścionka stanowić może piękną ozdobę kobiecych dłoni.

Najlepsze pierścionki dla Kobiet 50+

Moda w biżuterii dla dojrzałych kobiet zdecydowanie wyróżnia dwa silne nurty, a mianowicie fanki minimalizmu czyli panie, które wybierają bardzo delikatne, minimalistyczne pierścionki bez zbędnych zdobień jak te z oferty https://www.beller.pl/103-pierscionki; oraz zwolenniczki ekstrawagancji i indywidualizmu wybierające, przykuwające uwagę, ciężkie, kolorowe i wyraziste pierścionki jako ozdobę swoich dłoni. W ten drugi nurt doskonale wpisuje się powracająca moda na pierścionki koktajlowe, czyli pierścionki, które pojawiły się w latach 20. XX wieku w USA. Na początku ich znakiem rozpoznawczym był wielki diamentowy kamień. Następnie w latach 30. zaczęto eksperymentować z kolorami i tak narodziły się bardziej śmiałe projekty z kamieniami szlachetnymi, takimi jak:

• rubiny,
• szafiry,
• topazy,
• granaty,
• bursztyny.

Już w początkach XX wieku biżuteria ta symbolizowała kobiety silne i niezależne, nieprzejmujące się ogólnie stosowanymi przepisami i zasadami.Również dzisiaj najchętniej wybierana jest przez panie stawiające na indywidualność oraz pragnące wyróżniać się z tłumu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here