Skóra pod oczami to miejsce, które jako jedno z pierwszych zdradza nasz wiek. Dzieje się tak, ponieważ jest ona bardzo cienka i niezwykle podatna na pojawianie się bruzd i załamań. Łatwo też ją podrażnić dlatego często pojawiają się na niej drobne uszkodzenia mechaniczne czy objawy reakcji alergicznych. Właśnie dlatego warto starannie przyłożyć się do pielęgnacji tych okolic, dzięki czemu pozostaną przez cały czas w dobrej kondycji oraz wyglądać będą świeżo i młodo. Jeśli chcesz wiedzieć jak dbać o tę strefę Twojej twarzy i jak wybrać dobry krem pod oczy – przejdź do dalszej części artykułu.

Dlaczego warto dbać o strefę pod oczami?

Okolica pod oczami jest niezwykle delikatna nie tylko ze względu na to, że jest bardzo cienka, ale także dlatego, że nie ochrania jej warstwa hydrolipidowa, która pokrywa większą część ludzkiego ciała. Jest ona również narażona na częste pocieranie i oddziaływanie różnych czynników atmosferycznych, przez co niejednokrotnie zdarza się, że zostaje uszkodzona lub szybciej pokazują się na niej pierwsze zmarszczki.

Oczyszczanie i nawilżanie to klucz do sukcesu

Dbanie o strefę pod oczami to proces dwuetapowy. Pierwszy krok to oczywiście eliminacja zanieczyszczeń.  Niezależnie od tego czy nosisz makijaż czy też nie, koniecznym jest, by pamiętać o odpowiednim oczyszczeniu. Pozbycie się kosmetyków kolorowych i pielęgnacyjnych, które spoczywają na naszej skórze przez cały dzień lub całą noc jest ważne, ponieważ odblokowuje pory i pozwala skórze oddychać, dzięki czemu łatwiej jest jej się  zregenerować i przyjąć kolejne preparaty na nią nakładane. Drugi etap to nałożenie produktu pielęgnacyjnego dostosowanego do konkretnych potrzeb.

Masz wiele możliwości wyboru – zdecyduj mądrze!

Kremy pod oczy to najpopularniejsze preparaty wspomagające utrzymanie dobrej kondycji okolicy pod oczami, ale nie jedyne. Na rynku dostępne są również między innymi, produkty takie jak:

 • Serum pod oczy
 • Żel pod oczy na powieki
 • Płatki pod oczy
 • Maseczki na strefę pod oczami
 • Koncentraty pod oczy

Jak wybrać dobry krem pod oczy?

Najczęściej wybierane są jednak kosmetyki tradycyjne, czyli kremy, które znaleźć można w wielu wariantach, w różnym przedziale cenowym i w różnych miejscach (od dyskontów, przez drogerie i apteki, aż po luksusowe perfumerie).

Różnią się one między sobą konsystencją, zapachem i szybkością wchłaniania, ale przede wszystkim istotne są różnice w składzie i działaniu. Warto pamiętać, że funkcjonalność kremu jest najważniejsza, dlatego trzeba dobrze poznać potrzeby swojej skóry. Nie powinno się sugerować wyłącznie wiekiem, chociaż jest on istotnym wyznacznikiem podczas podejmowania decyzji. Jednakże kremy pod oczy dla 30-latki mogą mieć wiele dodatkowych aspektów działania, poza kwestiami antystarzeniowymi, na które koniecznym jest zwrócenie uwagi. Poniżej znajdziesz tabelę zawierającą opis kilku najpopularniejszych rodzajów kremów pod oczy.

Typ kremu

Silnie nawilżający krem pod oczy

Przeznaczony jest dla osób borykających się ze ściągniętą, łuszczącą się skórą w tym obszarze. Przesuszenie w zaawansowanym stadium wywoływać może nawet ból, pieczenie i swędzenie, więc jego eliminacja jest niezwykle istotna.

Krem przeciwzmarszczkowy pod oczy

Można podzielić ten typ kremów na kilka podkategorii, a selekcja odbywa się zwykle ze względu na wiek. Wyróżniamy m.in.:

 • Krem pod oczy 40+ liftingujący
 • Krem pod oczy 30+ przeciwzmarszczkowy
 • Krem pod oczy przeciwzmarszczkowy 25+
 • Napinające kremy pod oczy przeznaczone dla osób w każdym wieku

Apteczny krem pod oczy

Ich działanie doceniane jest przede wszystkim przez alergików i osoby z wrażliwymi okolicami wokół oczu, gdyż często produkty z apteki są testowane dermatologicznie i nie zawierają składników drażniących, takich jak:

 • SLS-y
 • Parabeny
 • Silikony
 • Substancje zapachowe
 • Barwniki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here