Pielęgnacja skóry dysfunkcyjnej

Nie jesteś zadowolona z wyglądu swojej cery? Zmagasz się z łuszczycą bądź atopowym zapaleniem skóry? Dowiedz się, co należy robić, aby poprawić stan swojej skóry i załagodzić objawy choroby.

Łuszczyca – co to takiego?

Łuszczyca to choroba skóry, na którą do tej pory nie wynaleziono skutecznego leku. Na skórze zaczynają pojawiać się suche łuski, którym dodatkowo towarzyszy stan zapalny. Naskórek osoby chorej na łuszczyce staje się grubszy, a twarde łuski to nic innego jak warstwa martwych komórek. Łuszczyca to choroba, która oprócz cierpienia związanego ze stale pojawiającymi się bolesnymi zmianami, może wiązać się także ze społecznym odrzuceniem. Warto pamiętać, że nie jest to choroba zakaźna i nie należy się obawiać, że podanie ręki na przywitanie osobie chorej narazi nas na zarażenie schorzeniem.

Tego rodzaju choroba skóry nie jest uleczalna. Głównie dlatego, że do końca nie wiadomo jaka jest przyczyna jej powstawania. Jedyną rzecz jaką można zrobić to załagodzić jej objawy, stosując na przykład odpowiednie kremy na łuszczycę.

Kosmetyki na łuszczycę

Pielęgnacja skóry z łuszczycą to przede wszystkim oczyszczanie, nawilżanie, natłuszczanie i łagodzenie swędzenia. Kosmetyki na łuszczycę powinny posiadać zatem składniki, które zapewnią kompleksową ochronę Twojej skórze. Warto korzystać z produktów, które łagodzą objawy, a także działają przeciwgrzybicznie i antybakteryjnie. Jedną z firm, która stworzyła serię kosmetyków na łuszczycę jest Arkana: https://sklep.arkana.pl/b2c_pl/problem/luszczyca.htmlKremy na łuszczycę zawierają Cebidol powstały z konopi, który łagodzi ból i regeneruje chorą skórę.

Atopowe zapalenie skóry (AZS)

Kolejną chorobą skóry, której przyczyny nie są do końca znane jest atopowe zapalenie skóry. Objawami schorzenia jest silne swędzenie i bardzo sucha skóra, która z czasem zaczyna pękać. Na ciele pojawiają się czerwone wybrzuszenia i ropne krostki. Z czasem skóra staje się cienka i niezwykle wrażliwa. AZS nie da się wyleczyć. Jedynym ratunkiem dla osób dotkniętych tych schorzeniem jest pielęgnacja delikatnej skóry, która zapewni załagodzenie objawów. Stosowanie wysokiej jakości kosmetyków na atopowe zapalenie skóry pozwoli także przywrócić komfort życia i umożliwi wykonywanie codziennych obowiązków.

Kosmetyki na atopowe zapalenie skóry

Pielęgnację skóry dotkniętej AZS dobrze opierać przede wszystkim na jej natłuszczaniu. Kremy na atopowe zapalenie skóry powinny także regenerować skórę i zapewniać jej odpowiednią ilość składników odżywczych. Jedną z substancji, która łagodzi podrażnienia i przyspiesza proces gojenia się ran jest naturalny olej z konopi. Jest on obecny w kosmetykach firmy Arkana, które doskonale sprawdzą się w leczeniu atopowego leczenia skóry: https://sklep.arkana.pl/b2c_pl/problem/atopowe-zapalenie-skory.html. Produkty te pozwalają odbudować naturalną barierę ochronną, a dodatkowo nawilżają suchą skórę.

W leczeniu chorób takich jak łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry kluczowe jest, aby korzystać tylko i wyłącznie ze sprawdzonych produktów wysokiej jakości. Kosmetyki, które nie posiadają odpowiednich atestów mogą znacznie pogorszyć stan skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here