Pellevé – skuteczny lifting twarzy bez skalpela

Lifting twarzy jeszcze do niedawna kojarzył się z poważnym zabiegiem chirurgicznym. Dziś jednak medycyna estetyczna coraz częściej stawia na naturalność i bezpieczne, nieinwazyjne metody terapeutyczne. Należący do tej generacji zabiegów lifting Pellevé do poprawy stanu skóry wykorzystuje energię fal radiowych. Ta innowacyjna technologia okazuje się przełomem w odmładzaniu. Na czym polega jej fenomen?

Z tekstu dowiesz się:

 • czym jest lifting twarzy z wykorzystaniem technologii Pellevé,
 • na czym polega zabieg Pellevé,
 • jaka jest skuteczność metody odmładzania twarzy z użyciem fal radiowych (RF). 

Od kiedy rynek nowych technologii w medycynie estetycznej zdominowały nieinwazyjne metody, lifting twarzy, a w szczególności lifting bez skalpela, stał się jednym z najpopularniejszych sposobów uniesienia opadającej skóry. Nieregularna linia podbródka czy zwiotczała skóra powiek – dla nowoczesnych metod, takich jak Pellevé, nie są to już wyzwania. Dziś większość z tych problemów można rozwiązać podczas jednej wizyty – bezboleśnie i bez ryzyka powikłań.

Zabieg Pellevé – nowoczesny sposób redukcji zmarszczek

W procesie starzenia się skóry dochodzi do osłabienia włókien kolagenu i elastyny, które decydują o jej napięciu. Zmianę tę pogarsza spadek poziomu kwasu hialuronowego, który odpowiada za wiązanie wody w naskórku i właściwy poziom nawilżenia. Zmniejsza się także poziom lipidów. Efektem tych zmian jest wiotka skóra – pojawiają się zmarszczki, przebarwienia, zmienia się owal twarzy.

Dzięki zaawansowanej technologii fal radiowych Pellevé może zatrzymać ten proces. Wysoka częstotliwość fal w trakcie emisji wzbudza ciepło wewnątrz tkanek i doprowadza do ich podgrzania. W efekcie dochodzi do obkurczenia skóry i przyspieszenia produkcji kolagenu przez fibroblasty.

Proces spłycenia średnich oraz delikatnych zmarszczek będzie postępować w ciągu miesiąca od zabiegu. To niezbędny czas, którego potrzebuje skóra do odbudowy kolagenu i pełnego liftingu. W przeciwieństwie do innych zabiegów, Pellevé nie uszkadza naskórka. W rezultacie skóra twarzy jest widocznie gładsza już po pierwszym zabiegu.

Lifting twarzy Pellevé – na czym polega zabieg?

Urządzenie Pellevé emituje falę radiową o częstotliwości 4 Mhz, która dzięki ciepłu prowokuje fibroblasty do produkcji 10-krotnie większej ilości kolagenu. Podczas zabiegu jest stosowany zamrażający żel (Cool-Gel), który chłodzi powierzchnię skóry i zapobiega poparzeniu. Dzięki temu dochodzi do naprzemiennego kurczenia i napinania włókien kolagenowych. W trakcie liftingu odczuwasz jedynie lekkie ciepło w miejscach, które są poddane działaniu fal.

Lifting twarzy wykonywany urządzeniem Pellevé:

 • jest bezpieczny i bezbolesny,
 • trwa od 45 minut do 1,5 godziny,
 • jest nieinwazyjny w porównaniu do technik chirurgicznych.

Zaczerwienienie, które może pozostać po ogrzaniu skóry, ustępuje w ciągu godziny.

Lifting twarzy Pellevé – jaka jest skuteczność zabiegu?

Z uwagi na proces odbudowy kolagenu efekt zabiegu można ocenić po upływie od 1 do 6 miesięcy. Rezultaty pojawiają się stopniowo i utrzymują nawet do 3 lat. Metoda powoduje znaczny wzrost ilości kolagenu w wierzchnich i głębokich warstwach skóry właściwej. Już po pierwszym zabiegu skóra jest zdecydowanie bardziej napięta.

Technologia fal radiowych doskonale poprawia napięcie mało elastycznej skóry twarzy, szyi i dekoltu. Lifting twarzy z wykorzystaniem tej metody ponadto:

 • redukuje powierzchowne zmarszczki na czole, pod oczami i wokół ust,
 • likwiduje tzw. chomiki (wiszące policzki) i opadające kąciki ust,
 • koryguje owal twarzy poprzez usunięcie podwójnego podbródka,
 • zmniejsza worki pod oczami,
 • unosi opadające górne powieki.

Zabieg Pellevé można stosować w seriach, a zalecany plan terapii to 2 lub 4 zabiegi w miesięcznych odstępach.

Bardzo dobrym uzupełnieniem terapii będzie np. mezoterapia igłowa, która zapewni kompleksowe wsparcie w odbudowie sprężystości skóry. To, jakie zabiegi będą najlepsze jako wspomaganie Twojej terapii, ustalisz z lekarzem podczas konsultacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here