lampy led i uv do paznokci

Manicure hybrydowy to estetyczny i skuteczny sposób na ozdobienie paznokci. Dzięki wyjątkowej trwałości, jest praktyczny. Paznokcie hybrydowe wytrzymują bez płowienia koloru nawet przez trzy tygodnie. W tym czasie nie odbarwiają się, nie rysują ani nie odpryskują. Jednak aby osiągnąć taki efekt, konieczne jest zastosowanie środków chemicznych oraz działania lamp UV. To sprawia, że zabieg wykonania manicure hybrydowego nie jest w pełni neutralny dla naszego organizmu.

Czy lakiery do paznokci mają składniki szkodliwe dla zdrowia?

Dawniej lakiery do paznokci miały w swoim składzie szkodliwe substancje. Wykryto w nich szereg specyfików, które mogły działać kancerogennie. Dziś jednak skład lakierów do paznokci jest dokładnie badany i do obrotu dopuszczane są tylko te lakiery do manicure, które spełniają wyśrubowane normy. Szkodliwe substancje, wzmacniające trwałość lakierów do paznokci zostały zamienione przez neutralne dla zdrowia składniki.

Czy lampy do hybryd mogą być szkodliwe dla zdrowia?

Mimo że sam skład lakierów do paznokci jest w dzisiejszych czasach łagodny, to jednak nadal wiele kontrowersji wywołuje używanie lamp do manicure hybrydowego. Lampy UV i LED, którymi naświetla się pomalowane w paznokcie w celu podwyższenia trwałości manicure działa podobnie jak solarium. Lampy UV i LED emitują promieniowanie UVA, które wnika głęboko w strukturę skóry, zmieniając jej budowę. Taka ingerencja może rozpocząć dramatyczny w skutkach proces mutowania komórek. Problem zwiększa się, gdy na działanie tych promieni wystawiamy jedne z najbardziej wrażliwych części naszego ciała, czyli skórę pod paznokciami, pozbawioną wierzchniej, ochronnej warstwy. Istnieją badania, które potwierdzają, że już po 4 miesiącach regularnego robienia manicure hybrydowego dramatycznie wzrasta ryzyko nabawienia się raka złośliwego skóry, czyli czerniaka. Nowotwór ten początkowo daje takie objawy, jak grzybica paznokci, dlatego też często bywa bagatelizowany do czasu, aż pacjent zaczyna odczuwać szersze skutki toczącego się w organizmie procesu narastania nowotworu.

Które lampy do paznokci są zdrowe?

Na szczęście jednak, tak jak zmieniają się lakiery do paznokci, tak też zmieniają się lampy UV i LED używane do naświetlania paznokci. Producenci w swoim interesie mają, aby ich produkty były jak najmniej szkodliwe dla zdrowia odbiorców i wypuszczają na rynek coraz bardziej zaawansowane i bezpieczne produkty. Szukając jak najmniej szkodliwych lamp do paznokci szukajmy przede wszystkim renomowanych marek, wysokich cen oraz produktów, które wyposażone są w specjalne filtry ochronne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here