Jak regenerować zniszczone włosy?

Twoje włosy są suche i pozbawione blasku mimo stosowania odżywek do włosów? A może  łamią się, kruszą i mają rozdwajające końcówki? Uważasz, że jedynym wyjściem będzie ponowne skrócenie włosów, które tak długo zapuszczałaś? Dowiedz się, jak właściwie je pielęgnować, aby zawsze były zdrowe, silne i pełne blasku.

Włosy niemal każdego dnia są narażone na uszkodzenia. Wystawiamy je na słońce lub mróz, czy też poddajemy zabiegom upiększającym, takim jak prostowanie, długie suszenie suszarką, czy farbowanie. Ponadto, stosujemy źle dobrane do naszych potrzeb kosmetyki, a  czasem zasypiamy w mokrych włosach.  Wszystko to wpływa destrukcyjnie na stan naszych włosów. Jeśli dodamy do tego niewłaściwą dietę oraz stres, nie tylko staną się one kruche, ale i zaczną wypadać. Jeżeli chcemy, aby zawsze świetnie się prezentowały, musimy zastosować kilkuetapową pielęgnację.

  1. Wybierz odpowiedni szampon

Szampon dobieramy do potrzeb skóry głowy. Jego zadaniem jest dokładne zmycie zabrudzeń, potu, a także zalegających kosmetyków. Dlatego najlepiej w tym zadaniu sprawdza się szampon oczyszczający. Pamiętajmy, by dwukrotnie oczyścić włosy, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że są faktycznie czyste i tym samym gotowe na przyjęcie odpowiednich kosmetyków regenerujących.

Równie istotne jest to, że włosy powinny być umyte w letniej, a nie w gorącej lub bardzo zimnej wodzie.

  1. Maska regeneracyjna

W przypadku mocno zniszczonych włosów, po myciu zamiast odżywek warto zastosować bogate w witaminy maski nawilżające. Ich stosowanie może wydawać się czasochłonne, bowiem najczęściej trzeba trzymać je na głowie ok 30 minut, jednak efekty po systematycznym stosowaniu nas zaskoczą. Po umyciu włosów dobrze jest je odsączyć z nadmiaru wody, co umożliwi owinięcie ich ręcznikiem. Dopiero po tej czynności należy nałożyć maskę – dzięki temu zadziała skuteczniej, niż gdybyśmy nałożyli ją na mokre włosy.

  1. Serum lub wcierki

Po zmyciu maski znów delikatnie odsączamy nadmiar wody, a następnie stosujemy serum lub wcierki. Najlepiej by były one w formie atomizera, dzięki czemu rozpylimy odpowiednią ilość na całe włosy. Pozostawmy preparat do wchłonięcia, a następnie wysuszmy włosy. Jeżeli konieczne jest ich wysuszenie suszarką, nastawmy chłodniejsze powietrze. Dopóki włosy się nie zregenerują, lepiej ich dodatkowo nie niszczyć i nie obciążać.

  1. Czesanie – wybieraj dobre szczotki

Warto też zwrócić uwagę na szczotki do włosów. One również mogą niszczyć ich naturalną strukturę, a także powodować elektryzowanie. Dobrze jest też wpierw przeczesać włosy palcami, delikatnie je rozprostowując, a dopiero później zastosować szczotkę.

  1. Wybierz się do salonu na profesjonalną pielęgnację

Nic tak nie poprawi stanu naszych włosów jak profesjonalna regeneracja w salonie fryzjerskim. Specjaliści od włosów dobiorą nam odpowiednią kurację, a także zaproponują odpowiednie kosmetyki. Dzięki temu nasze włosy zawsze będą zdrowe i silne. Warto wykonać taki zabieg w profesjonalnym salonie, takim jak: https://www.1909fryzjerzy.pl/regeneracja-wlosow-warszawa/

 

1909fryzjerzy

  1. Hoża 42

00-516 Warszawa – Centrum

Tel: 22 299 84 44

Godziny otwarcia:

Pon-Pt 9:00 – 21:00

Sobota 9:00 – 17:00

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here