Dla niektórych osób mocne zaczerwienienie skóry oraz nieestetyczne pajączki powstające z rozszerzonych naczynek są prawdziwym problemem. Warto wiedzieć, że można skutecznie walczyć z tymi przykrymi dolegliwościami metodami powszechnie stosowanymi w medycynie estetycznej. Zabiegi są stosunkowo proste i dostępne.

Dlaczego powstają pajączki i skóra rumieni się ponad miarę?

Tego typu objawy powstają w wyniku rozszerzenia i uszkodzenia mikroskopijnych naczynek włosowatych ulokowanych płytko pod powierzchnią skóry. Najczęściej zaczerwienienia nasilają się w określonych okolicznościach. Wpływ na nie ma picie gorącej kawy lub herbaty, spożycie alkoholu oraz pikantnych potraw, zmiany temperatury zewnętrznej, a także stan zdenerwowania. W takich okolicznościach stopień zaczerwienienia znacznie się wzmaga.

W jaki sposób można zlikwidować przykre objawy?

W stosunkowo prosty sposób, poprzez zamykanie naczynek można pozbyć się przykrych dolegliwości. W celu poddania się zabiegowi korekcji rozszerzonych naczynek należy skonsultować się z lekarzem specjalistą medycyny estetycznej, który podejmie decyzję o zastosowaniu odpowiedniego do stanu skóry zabiegu. Lekarz poinformuje również o tym, jak przygotować się do przeprowadzenia czynności leczniczych.

Jakie metody na zamykanie naczynek są obecnie stosowane?

W przypadku niewielkich uszkodzeń naczynek włosowatych stosuje się korekcję za pomocą lasera IPL, który poprzez ruchomą głowicę emituje światło o określonej częstotliwości. Wiązka laserowa zamienia się w energię cieplną, która powoduje odparowanie wody z tkanek, przez co naczynka wysuszają się i obumierają. W ten sposób eliminowane są uszkodzone elementy skóry.Jeśli u pacjenta występują bardziej nasilone objawy rumienia stosuje się kurację za pomocą lasera VPL, który poprzez emisję szerokiego spektrum światła likwiduje przewlekły rumień oraz zamyka najdrobniejsze rozszerzone naczynka.Najbardziej skuteczną metodą na zamykanie naczynek jest elektrokoagulacja zwana inaczej diatermią chirurgiczną, która polega na zamykaniu pojedynczych naczynek z dużą dokładnością. Na skórę pacjenta działa elektroda, która ścina białka znajdujące się w naczynkach, przez co same się uszczelniają i zamykają.

Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

Po wykonaniu zabiegu należy unikać kontaktu z promieniami słonecznymi oraz stosować kremy do cery naczynkowej, a także przyjmować witaminę K i PP, zgodnie z zaleceniem lekarza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here