pielęgnacja srebra
fot. pexels.com

Srebrna biżuteria prezentuje się cudownie tylko wtedy, gdy jest zadbana. Ciemny nalot czy wypłowiałe fragmenty odbierają biżuterii kunsztu i elegancji. Dowiedz się, jak dbać o srebrną biżuterię?

Zobacz też: http://www.gautama.pl/jak-wyczyscic-srebrny-lancuszek/

2 sposoby pielęgnowania srebra

Pielęgnację srebrnej biżuterii można podzielić na dwie kategorie. Pierwsza z nich to ochrona srebra, a druga – czyszczenie. Kolejność przedstawionych etapów wcale nie jest przypadkowa. Otóż srebrna biżuteria powinna być pielęgnowana najpierw poprzez ochronę – i tutaj należy naprawdę o nią dbać, nie można zostawić jej samej sobie, ponieważ wtedy szybko może się zniszczyć. Dopiero, gdy ta ochrona nie wystarczy i po upływie konkretnego czasu biżuteria srebrna będzie wymagała gruntownego odświeżenia, należy skorzystać z metod czyszczenia. Tylko zachowując taką kolejność można przedłużyć trwałość srebrnej biżuterii. Wiele osób błędnie do tego podchodzi. Najpierw kompletnie nie dba o srebro, a gdy to wymaga gruntownej naprawy – stara się wykorzystać różne metody czyszczenia, aby odzyskać piękno srebra. Takie podejście może się nie sprawdzić, dlatego trzeba na bieżąco dbać o srebrną biżuterię, a dopiero później, w wyjątkowych sytuacjach starać się ją wypielęgnować.

Ochrona i czyszczenie srebra

Niestety prawda jest taka, że nie mamy 100% pewności, że zadbamy o srebro, aby nie czerniało i nie pojawiał się na nim żółty nalot. Jednym ze skutecznych sposobów na wydłużenie jakości i trwałości srebra jest czyszczenie go dedykowaną ściereczką. Ta sprawdzi się najlepiej przy biżuterii większych rozmiarów. Innym sposobem, można go nazwać profilaktyką, jest unikanie kontaktu z różnymi środkami, które mogą mieć wpływ na jakość biżuterii, a to trudne zadanie, bo tak naprawdę na jakość srebra może mieć wiele czynników – kosmetyki, chemia, tkaniny. Z czasem, tak i tak biżuteria srebrna będzie wymagała czyszcznia. Tutaj warto skorzystać z sody i octu – składniki te mają wybielające właściwości, a jednocześnie są bezpieczne dla srebra. Dzięki temu możemy skutecznie przywrócić biżuterii jej pierwotny odcień.

Przeczytaj też: http://www.wystarczytakniewiele.pl/grzyby-vs-wartosci-odzywcze/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here