wkładki
fot. Pixabay.com

Stopy… to one utrzymują cały ciężar naszego ciała podczas gdy my spacerujemy brzegiem morza, wspinamy się po górach czy tańczymy do rana. Jednak by niosły nas dalej, czasami warto je wspomóc.

Cywilizacja w tym przypadku nie pomaga

Przeczytaj też: http://www.manukazdrowie.pl/wkladki-termoformowalne-odpowiednie-na-kazda-stope/

Wraz z rozwojem cywilizacji drogi zostają utwardzone, pojawiają się chodniki zamiast ścieżek oraz większość dnia spędzana w obuwiu co nie jest korzystne dla naszych stawów. Stopy powinny reagować na bodźce a te dostarczane są podczas gdy chodzimy boso. Stąd pojawiają się różne schorzenia np płaskostopie. Dodatkowo kobiety sporo czasu spdzają w butach na obcasie co również nie pozostaje obojętne dla stóp i kręgosłupa. Jeśli problemy się nasilają, konieczna może być wizyta u podologa który zaproponuje odpowiednio dobraną metodę leczenia.

Wkładki dopasowane do Twojej stopy

Jednym ze sposobów leczenia są wkładki termoformowalne. Formowanie odbywa się w gabinecie i trwa mniej więcej godzinę. Wkładka jest podgrzewana a następnie dopasowywana do stopy dzięki czemu jest idealnie dobrana. Istnieją też specjalne wkładki przeznaczone również do uprawiania sportu. Dodatkowo poza wkładkami korygującymi, możemy wybrać  żelowe wkładki łagodzące ból podczas chodzenia. Zawierają zwykle cząsteczki nanosrebra by zapobiegać rozwojowi grzybów i bakterii. Zabezpieczając kości śródstopia przed bezpośrednim kontaktem z podłożem poprawiają komfort osoby stosującej podczas chodzenia.

Przeczytaj też: http://www.wystarczytakniewiele.pl/piekne-spojrzenie-z-rzesami-ardell/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here