Ekskluzywna biżuteria damska – 4 porady, które pomogą ją rozpoznać

0
1940

Kobiety uwielbiają biżuterię. A najbardziej tą ekskluzywną. W tym artykule dowiemy się jak rozpoznać ekskluzywną damską biżuterię i na co zwracać uwagę przy jej wyborze.

Ekskluzywna biżuteria złota – jak ją rozpoznać?

Złota biżuteria zawsze będzie modna i pożądana. Jednak nie każda ozdoba wykonana ze złota zasługuje na miano ekskluzywnej. Przede wszystkim musi być ona wykonana ze złota najwyższej próby, która może wynosić nawet 750 czyli 18 karatów. Nie musi też to być złoto żółte. Ekskluzywną złotą biżuterię wykonuje się też ze złota białego a także różowego. Spotykane są ozdoby łączące dwa rodzaje tego kruszcu. Wyjątkowego  charakteru dodaje też wysadzanie biżuterii kamieniami szlachetnymi. Złoto i diamenty to najbardziej klasyczne i najbardziej pożądane połączenie.

Jaka jest ekskluzywna biżuteria ślubna?

Ślub jest wydarzeniem i świętem, które zasługuje na wszystko co najlepsze. Państwo młodzi powinni pójść na swój ślub wyłącznie w biżuterii ekskluzywnej. Wielu osobom biżuteria ślubna może kojarzyć się wyłącznie z obrączkami. I faktycznie będą one idealną pamiątką złożenia małżeńskiej przysięgi. Niemniej na ekskluzywną biżuterię ślubną składają się też kolczyki czy naszyjniki. Wykonane z najwyższej próby złota i srebra a także wysadzane kamieniami szlachetnymi, doskonale podkreślą urodę panny młodej. Pan młody może założyć ekskluzywne złote lub srebrne spinki do mankietów, które dodadzą mu klasy.

biżuteria ekskluzywna

Czym się charakteryzuje włoska biżuteria ekskluzywna?

Włochy to kraj, którego tradycja jubilerska sięga wiele wieków wstecz. Nie może więc dziwić fakt, że stamtąd właśnie pochodzi biżuteria najwyższej klasy. Cechuje się ona niezwykłą dbałością o szczegóły jeśli chodzi o dizajn. Może przyjmować nawet najbardziej finezyjne kształty. Do jej produkcji wykorzystuje się złoto i srebro najwyższej próby. Wysadzana jest kamieniami szlachetnymi takimi jak brylanty, diamenty, onyksy, rubiny czy topazy. Także perły nie są obce włoskim jubilerom i wykorzystują je oni do produkcji swoich wyrobów.  Ekskluzywna biżuteria włoska cechuje się dbałością o szczegóły. Nawet najmniejsze elementy są doskonale widoczne i wykonane z wielką pieczołowitością.  Takie precjoza można podarować z okazji wyjątkowych rocznic. Jest to wprost idealny prezent dla niej lub dla niego, tym bardziej, że posiada ona wartość inwestycyjną.

Ekskluzywna biżuteria z emalią – czy może taka być?

Emaliowana biżuteria nie kojarzy się raczej z przedmiotami ekskluzywnymi. Na myśl przyjść mogą raczej podróbki lub tania biżuteria bazarowa. Nic bardziej mylnego! Biżuteria z emalią może być jak najbardziej ekskluzywna. O jakość biżuterii (ale też każdego przedmiotu) nie świadczy samo tworzywo, z którego została wykonana ale też sposób w jaki została stworzona.  Byle jaką biżuterię można wytworzyć nawet z najszlachetniejszych kruszców i kamieni. Wszystko zależy od poziomu mistrzostwa danego jubilera. Wysokiej jakości specjalna emalia jubilerska pozwala mu na ozdabianie kolczyków czy naszyjników w sposób naprawdę wyjątkowy. Pokrycie nią elementów biżuterii wyprodukowanej ze złota i srebra najwyższej próby daje rezultaty w postaci ozdób cechujących się niezwykłymi kolorami. Wysadzana kamieniami ekskluzywna biżuteria z emalią zasługuje by nazywać ją mianem ekskluzywnej właśnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here