Dzianina dresowa

Tkanina dzianina dresowa zdobywa coraz większe grono wśród pasjonatów szycia, jak również klientów. Wynika to z jej wszechstronnego zastosowania i licznych zalet jak również dostępności różnorodnych kolorów oraz wzorów. Dresowa dzianina to praktyczna tkanina, która idealnie sprawdza się w wielu projektach nie tylko modowych, ale również dekoracyjnych.

Czym jest dzianina dresowa?

Dzianina dresowa jest potocznie nazywana „dresówką”. Ten uniwersalny materiał jest dedykowany nawet poczatkującym, dlatego że nie jest skomplikowanie wymagająca. Wystarczy do niej nawet maszyna z podstawowymi funkcjami.

Tkanina dzianina dresowa powstaje wyłącznie z jednego układu nitek, które następnie tworzą oczka. Są one elastyczne i sprężyste, zatem rozciągają się według szerokości wzdłuż rzędów oczek.

Tkanina dzianina dresowa i jej najważniejsza charakterystyka

Tkanina dzianina dresowa

Dzianinę dresową wyróżnia elastyczność w obu kierunkach. Ponadto ten materiał jest miękki w dotyku i nie prześwituje. W składzie przeważają włókna bawełniane, dzięki czemu tkanina dzianina dresowa jest oddychająca i jednocześnie przyjazna dla ciała, gdyż zapewnia ciepło. Inną ważną zaletą dresówki jest jej higroskopijność.

Dresowa dzianina charakteryzuje się wysokimi walorami estetycznymi. To niezwykle praktyczny i wygodny w codziennym użytkowaniu materiał. Gwarantuje on komfort i swobodę ruchów. Tkanina dzianina dresowa nie przegrzewa pomimo tego, że jest ona ciepła.

Dresówki mogą różnić się między sobą zarówno grubością, jak i składem. Wszystko zależy bowiem od gramatury danej dzianiny, a następnie jej wykorzystanie. Grubsze tkaniny dzianiny dresowej nadają się na kurtki, cieplejsze dresy i szaliki czy też czapki. Z kolei cieńszy materiał dresówki będzie lepszy na letnie sukienki albo ręczniki.

Dresowa dzianina – zastosowanie

Dresowa dzianina nadaje się do różnych części garderoby. Wszelkie jej zalety wpływają na to, że z dresówki można uszyć sukienki, bluzy, dziecięce ubranka i odzież sportową, a nawet ubrania casualowe. Dodatkowy elastan podnosi wytrzymałość tego materiału, jak również jego trwałość.

Dzianina dresowa jest bardzo często wybierana również przez mamy. Dresówka to idealna propozycja także na śpiworki dla maluszków albo kocyki, a nawet maskotki. Ograniczać może zatem jedynie wyobraźnia.

Dzianina dresowa – rodzaje

Dzianina dresowa – rodzaje

Tkanina dzianina dresowa nie występuje tylko pod jedną postacią. Przykładem jest dzianina dresowa drapana, która klasyfikuje się do grupy rządkowych dzianin wraz z podbiciem. Meszek powstaje z nitek tworzących podbicie. Podczas etapu wykańczania trzeba je rozcinać, a następnie zostają one poddane drapaniu. Dresowa dzianina drapana świetnie sprawdzi się podczas chłodniejszych dni. Dodatkowo, zapewnia ona cyrkulację powietrza. W składzie występuje 90% bawełny, natomiast reszta to poliester, który podnosi nie tylko trwałość materiału, ale również jej wytrzymałość. To ocieplony od wewnątrz materiał.

Dzianina dresowa pętelkowa to kolejny rodzaj tkaniny. Z lewej strony występują grubsze nitki tworzące podbicie. Tego typu dresowa dzianina jest wygodna w noszeniu. W tym przypadku nie strzępią się nieobszyte dotąd brzegi materiału.

Tkanina dzianina dresowa – dostępność na rynku

Obecnie tkanina dzianina dresowa jest bardzo popularna i coraz więcej osób decyduje się na nią. Wynika to z jej cech charakterystycznych, jak również wszechstronności w zastosowaniu. Kluczowym aspektem jest także jej duża dostępność na rynku. Zapewne każdy wybierze coś w swoim ulubionym kolorze, a nawet danym motywie przewodnim, jak np. postać bajkowa dla dzieci. Ponadto, cena dresówki jest także atrakcyjna.

Więcej informacji znadziecie na stronie naszego Partnera: Dress-Code – Tkaniny dla Dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here