Tradycyjne loki czy też włosy ułożone za pomocą prostownicy wyglądają elegancko czy też romantycznie, jednakże czasami kobiety mają ochotę na nietuzinkową odmianę. By stworzyć na głowie cienkie lub grubsze fale, zwiększające objętość włosów, można polecić karbownicę do włosów. Czym kierować się przy zakupach takiego sprzętu?

Ceramika czy lustro

Płytka karbownicy to element mający bezpośredni kontakt z włosami i to przy wysokiej temperaturze. Dlatego należy koniecznie zwrócić uwagę na to, z czego została wykonana. Tańsze i nierównomiernie czy zbyt mocno nagrzewające się materiały mogą doprowadzić do uszkodzenia, czyli po prostu spalenia włosów. Najlepiej oceniane są karbownice do włosów z płytkami ceramicznymi.

Takie tworzywo nagrzewa się równomiernie, więc w żadnym miejscu nie jest zbyt gorące. Dzięki temu na pewno nie dojdzie do spalenia włosów. Ponadto karbownica do włosów z płytką ceramiczną jest wytrzymała i solidna, więc będzie służyła przez wiele lat. Podobną jakością odznaczają się płytki lustrzane.

Dlaczego nie płytki teflonowe?

Karbownica do włosów z płytkami teflonowymi czy też tytanowymi charakteryzuje się niższą ceną niż te z elementami ceramicznymi lub lustrzanymi, ale ich ewidentną wadą jest nierównomierne nagrzewanie się. Mogą doprowadzić do uszkodzenia włosów.

Z tego względu, jeżeli decydujemy się na taką karbownicę, należy jej używać niezbyt często i pamiętać, by nie przytrzymywać na pasmach dłużej niż kilka sekund. Pod żadnym pozorem nie należy także falować mokrych włosów, bez względu na rodzaj płytek w karbownicy. To spowoduje z całą pewnością nieodwracalne zniszczenia. Kiedy spod płytek karbownicy unosi się dym, to znak, że trzeba dosuszyć włosy lub zmniejszyć temperaturę urządzenia. W innym wypadku włosy będą się łamać lub kruszyć na końcach i wcale nie będą prezentować się pięknie.

Regulacja temperatury- dlaczego ważna?

Tańsze karbownice do włosów nie posiadają możliwości regulacji zakresu temperatury. Warto zainwestować w sprzęt z taką funkcją, ponieważ dzięki temu można efektywniej zadbać o bezpieczeństwo włosów. Te słabsze i bardziej niszczone lepiej falować za pomocą urządzenia ustawionego na niższą temperaturę. Wysoka temperatura nie będzie miała na nie zbyt dobrego wpływu i mogą zacząć kruszyć się na końcach.

Z kolei grusze i zdrowe włosy mogą wytrzymać temperaturę nawet do 200 stopni Celsjusza. Wtedy fale i karby powstają znacznie szybciej. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, wybierając karbownicę do włosów?Na przykład na długość kabla czy też antypoślizgową rączkę. Te małe detale mogą w dużym stopniu decydować o wygodzie użytkowania sprzętu.

Artykuł powstał we współpracy z Cook Store

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here