Czym charakteryzuje się dobry stomatolog?

Dobry lekarz stomatolog to prawdziwy skarb. Jednak znaleźć takiego mimo stale powiększającej się liście punktów wcale nie jest łatwo. Dziś sprawdzimy jakie cechy powinien mieć dobry dentysta oraz jak na jego pracę wpływa technologia.

Dobry stomatolog rozmawia z pacjentem!

O tej zasadzie wielu lekarzy zapomina. Nie informują oni swoich pacjentów o przebiegu leczenia, a także o kosztach, które w związku z nim będą musieli ponieść. Co więcej nie reagują również na prośby osób leczonych o zastosowanie innej metody, czy też znieczulenia. Dobry stomatolog przywita się ze swoim pacjentem, a następnie rozpocznie wywiad. Ten pozwoli na naświetlenie problemu i ułatwi podjecie decyzji o wyborze techniki leczenia. Zapyta również, czy pacjent chce dostać znieczulenie, które zapobiegnie odczuwaniu bólu. Dentysta powinien również w trakcie wykonywania swojej pracy zwracać uwagę na reakcje pacjenta. Czasem może przydać się mu przerwa, zwłaszcza jeśli siedzi na fotelu już dość długo. Czasem dopiero w trakcie wizyty może się on zdecydować na wybraną formę znieczulenia. Stomatolog powinien również na końcu wizyty przedstawić efekty pracy i w razie konieczności ustalić z pacjentem kolejne terminy wizyt.

Wizyta u stomatologa, a cennik

Wiele osób wybiera stomatologa na podstawie jego cennika. Nie od dziś bowiem wiadomo, że kwoty, które należy zostawić w gabinecie nie są niskie. Jednak nie każdy je odpowiednio analizuje. Na ostateczny rozrachunek z dentystą nie wpływa bowiem wyłącznie jego renoma. Składową jest również: tzw roboczogodziny poświęcone pacjentowi, rodzaj zastosowanego znieczulenia, a także materiały wykorzystane przy leczeniu. Ich jakość rośnie wraz z wyższą ceną jakie trzeb za nie zapłacić. W związku z tym należy wysunąć wnioski, ze dobry stomatolog nie będzie miał najniższych cen w mieście.

Stomatolog, a sprzęt

Wizyta u stomatologa będzie kosztowała również więcej jeśli ten korzysta z wyższej klasy sprzętu medycznego. Jednak w tym przypadku płaci się za nowoczesne metody leczenia i lepsze jakościowo substancje, które wytrzymują dłużej. Co za tym idzie pacjent będzie musiał odbyć mniejsza liczbę wizyt, a do gabinetu wróci po znacznie dłuższym czasie na kolejne leczenie. Taki sprzęt zapewnia również wyższy komfort pracy stomatologa i mniejsze odczucia bólowe dla pacjenta. Mowa tu o mniejszym hałasie wydawanym przez urządzenia, lepsze odsysanie wydzielin jak i dodatkowe, nieinwazyjne formy znieczulenia (np. chłodzenie wodą). Przed wizytą w gabinecie warto sprawdzić jakie opinie ma rozważany stomatolog. Można to zrobić oczywiście w internecie, gdzie w wyszukiwarkę wystarczy wpisać słowa stomatolog toruń. Tu oczywiście nazwa regionu, który nas interesuje. W wynikach pojawią się różne strony np. taka jak ta http://www.zdrowy-usmiech.eu/. Na takich witrynach należy szukać informacji o personelu jak i metodach leczenia. Dobre strony będą zawierały również cennik, który da możliwość przynajmniej poglądowego oszacowania kosztów wizyt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here