olej jojoba

Olej jojoba jest uwielbiany, ze względu na swoje wszechstronne zastosowanie oraz niezwykłe właściwości. Tak naprawdę nie jest on olejem, tylko płynnym woskiem, który powstał podczas tłoczenia na zimno nasion jojoba.

Olejek jojoba jest bezwonny, ma żółtą barwę, jest odporny na działanie wysokiej temperatury, ale w niskich temperaturach zastyga, do tego nie posiada daty ważności, bo nie jełczeje. Poprzez swój wyjątkowy skład, ma znakomite właściwości. W skład oleju jojoba wchodzą głównie nasycone i nienasycone alkohole, fitosterole oraz kwasy tłuszczowe.

Ważnym składnikiem oleju jest również palmitynian cetylu i skwalen, który charakteryzuję się właściwościami przeciwgrzybiczymi oraz antybakteryjnymi. Dodatkowo w składzie znajdziemy jeszcze takie witaminy, jak A, E i F.

Przeczytaj też: http://www.fabrykatrzciny.pl/krem-skory-tradzikowej-jakie-sa-rodzaje/

Olej jojoba wyróżnia się na tle innych tym, że jest świetnie tolerowany przez dwa skrajne typy skóry, skórę suchą oraz tłustą. Przez to, że nie wywołuje reakcji alergicznych może być stosowany również przez osoby, które posiadają skórę wrażliwą. Praktycznie dedykowany jest do każdego rodzaju skóry.

Właściwości pielęgnacyjne oleju jojoba, wynikają z jego podobieństwa do ludzkiego sebum. Poprzez stosowanie tego oleju w przypadku skóry tłustej, praca gruczołów łojowych zostanie unormowana, z kolei w przypadku skóry suchej, gdzie sebum występuje w znikomych ilościach, zadaniem oleju jest uzupełnieniem niedoborów warstwy lipidowej. Wtedy skóra sucha jest w stanie odzyskać blask i nawilżenie.

Działanie oleju jojoba na skórę

Olej jojoba posiada również silne właściwości przeciwrodnikowe, a do tego można go stosować zamiast kremu z filtrem, ponieważ jest jego naturalnym odpowiednikiem. Kolejne cechy to:

  • bezpieczeństwo w przypadku korzystania z innych olejów dodatkowo, spełnia się świetnie jako nośnik;
  • łatwo przenika wgłąb skóry;
  • nie zapycha porów, pozwala skórze oddychać;
  • zabezpiecza skórę przed utratą wody;
  • leczy stany zapalne, takie jak: trądzik, egzema czy łuszczyca;
  • nie zawiera substancji toksycznych.

Źródło: https://www.kupiecka.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here