środa, Październik 23, 2019

Dlaczego anatomiczna poduszka dla dziecka to dobry wybór?

0
Dlaczego anatomiczna poduszka dla dziecka to dobry wybór?

W obszarze tematów rodzicielskich często zdarza się rozmawiać na temat dobrych jakościowo produktów, które w odpowiedni sposób mają wpływać na polepszenie jakości snu dziecka. Dlatego też anatomiczna poduszka dla dziecka stała się w ostatnim czasie bardzo popularnym produktem na dziecięcym rynku. Poduszki tego rodzaju zostały zaprojektowane wyłącznie w celu zapewnienia dziecku komfortowego snu.

Anatomiczna poduszka dla dziecka – dlaczego warto?

Zwykła poduszka posiada odpowiednie wyprofilowanie do wielkości osoby dorosłej. Dlatego też w przypadku dziecka spowoduje niepotrzebne obciążenie szyi i ramion. Ciągłe obciążenie może prowadzić do dyskomfortu i bezsennych nocy lub, co gorsza, złej postawy. Poduszki dla malucha są zaprojektowane w proporcjach odpowiadających dziecku, umożliwiając wygodny sen, zapewniając jednocześnie odpowiednie wsparcie dla rozwijającego się ciała dziecka.

Kiedy wprowadzić anatomiczną poduszkę dla dziecka?

Jeśli dziecko nie cierpi na syndrom płaskiej głowy, to właśnie rodzic decyduje kiedy maluch może zacząć spać na anatomicznej poduszce. Wielu ekspertów zgadza się, że odpowiedni czas na podarowanie maluchowi poduszki to moment, w którym dziecko przechodzi z łóżeczka do łóżka, w wieku około 18–24 miesięcy. Ponieważ każde dziecko rozwija się i zachowuje się inaczej, wydaje się, że nie ma uniwersalnego „właściwego” czasu na wprowadzenie anatomicznej poduszki dla dziecka. Ostatecznie to rodzic decyduje, kiedy jego maleństwo będzie gotowe do użycia poduszki.

Zalety anatomicznej poduszki dla dziecka

Korzystanie z odpowiednio dobranej poduszki dla dziecka spowoduje z pewnością wzrost komfortu w czasie snu, ale również wpłynie na właściwą postawę i zadowolenie z odpoczynku. Do najważniejszych zalet stosowania anatomicznej poduszki dla dziecka zalicza się:

  • większy komfort – oprócz łagodzenia bólu szyi poduszki konturowe zapewniają również wygodę dzięki materiałowi; poduszka pozostaje chłodna w dotyku w nocy i zapobiega budzeniu się w środku nocy z powodu wzrostu temperatury;
  • eliminacja szkodliwych skutków ubocznych;
  • wyrównanie pleców i szyi – poduszka dla dziecka anatomiczna zapewnia odpowiednie podparcie nie tylko dla głowy, ale również dla szyi, co wpływa na właściwie ułożenie kręgosłupa.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniej anatomicznej poduszki dla dziecka może okazać się idealnym rozwiązaniem, który pozwoli na odpowiednią dbałość o jego rozwój i komfort. Dzieci dynamicznie się rozwijają, a ich układ motoryczny jest odpowiednio wrażliwy na różnego rodzaju odkształcenia. Dlatego też ważne jest, aby już od najmłodszych lat, pociechy miały możliwość idealnego dopasowania.

Podkłady do twarzy – jak dobierać te idealne?

0
Podkłady do twarzy – jak dobierać te idealne

Podkłady są podstawowymi kosmetykami do makijażu twarzy. Mogą pomóc w przykryciu niedoskonałości, wyrównywać koloryt cery, ukryć oznaki zmęczenia, odżywiać i pielęgnować. Jednak, aby podkłady dobrze sprawdzały się w makijażu, muszą być odpowiednio dobrane. Wielu kobietom największe problemy sprawia dobranie odpowiedniego koloru. Okazuje się jednak, że nie jest to trudne. Idealne podkłady można wybrać, stosując 3 proste kroki.

Urazy stopy – nowoczesne i skuteczne terapie

0
Urazy stopy - nowoczesne i skuteczne terapie

Stopy i staw skokowy są szczególnie narażone na różnego rodzaju urazy. Ich skomplikowana budowa anatomiczna determinuje konieczność stosowania wielu – mniej lub bardziej skomplikowanych – terapii i programów rehabilitacyjnych, które mają na celu przywrócenie pacjentowi optymalnej sprawności ruchowej. Urazy stóp i stawu skokowego wymagają kompleksowej opieki specjalistów, m.in. ortopedów, chirurgów, fizjoterpeutów i podologów. Jeśli borykamy się z tego rodzaju problemami, warto zdecydować się na skorzystanie z oferty ośrodków zapewniających pełną opiekę w tym zakresie.

Stopy i staw skokowy – wielofunkcyjne i podatne na urazy

O tym jak bardzo istotne są w naszym codziennym funkcjonowaniu przekonujemy się wtedy, gdy zaczyna nam dokuczać jakikolwiek problem – ze stopami i ze stawem skokowym. Zarówno stopy, jak i staw skokowy wykonują wiele złożonych zadań – najważniejszą ich funkcją jest przekazywanie siły mięśni podudzia na podłoże, co pozwala nam wykonywać różne ruchy. Prawidłowo funkcjonująca stopa musi mieć zapewniony odpowiedni poziom amortyzacji wstrząsów i dopasowania do podłoża.

W związku z wykonywaniem wielu ruchów w różnych “warunkach” – stopy i staw skokowy są narażone na urazy. W przypadku stawu skokowego najczęstszym urazem jest skręcenie, czyli uszkodzenie torebki stawowej i więzadeł. Wyróżnia się trzy poziomy zaawansowania skręcenia (naciągnięcie torebki stawowej i więzadeł, naderwanie torebki i więzadeł oraz zerwanie więzadeł z niestabilnością stawu). Przy wykonaniu nieprawidłowego ruchu skrętnego dojść może również do złamania kostki.

W przypadku skręcenia stawu skokowego zazwyczaj realizowane jest leczenie nieoperacyjne. Stosuje się opatrunek gipsowy lub stabilizator (w celu unieruchomienia stawu). Skręcenie stawu w przypadku stopy zdarza się o wiele rzadziej – urazy stopy są wynikiem wystąpienia różnych urazów. Może dojść m.in. do złamania: kości piętowej (zazwyczaj wymagane tu jest leczenie operacyjne), kości skokowej (bardzo rzadkie), kości śródstopia (zdarza się głównie z powodu skręcenia stopy). 

Występują również tzw. złamania zmęczeniowe (są spowodowane długotrwałymi i nieleczonymi przeciążeniami). Inną kategorię urazów stóp stanowią uszkodzenia stawu Lisfranca (uszkodzenia więzadeł, uszkodzenia więzadeł i złamania kostne, z częstymi zwichnięciami albo podwichnięciami stawu). W tym przypadku zazwyczaj stosuje się leczenie operacyjne.

To nie wszystkie urazy, jakie mogą się zdarzyć w omawianej okolicy. Stosunkowo częstymi są również uszkodzenia ścięgien. To m.in. uszkodzenie ścięgna Achillesa, czyli piętowego. Może tu dochodzić do zapalenia, które leczone jest poprzez rehabilitację albo do zerwania – w tym przypadku wymagane jest leczenie operacyjne. 

Po przebytych skręceniach stawu skokowego albo po jego długotrwałej niestabilności, może dojść do uszkodzenia ścięgien strzałkowych. Takie schorzenie wymaga zazwyczaj interwencji chirurgicznej. Długotrwałe procesy degeneracyjne prowadzące do ukształtowania się stopy płasko-koślawej, mogą natomiast doprowadzić do uszkodzeń ścięgna piszczelowego tylnego. 

Kompleksowe leczenie i rehabilitacja 

Leczenie urazów stóp powinno być prowadzone w sposób kompleksowy. W zależności od charakteru uszkodzenia i jego zaawansowania oraz występowania innych schorzeń – zespół specjalistów podejmuje decyzję dotyczącą zakresu stosowanych terapii – sposobów leczenia (operacyjne, bezoperacyjne) i postępowania rehabilitacyjnego. Wyspecjalizowane ośrodki, takie jak PORADNIA CHORÓB STOPY, rozwijająca dynamicznie swoją działalność od 2008 r. zapewniają dostęp do najnowocześniejszych i skutecznych programów terapeutycznych, stosowanych z powodzeniem na całym świecie. 

Placówka została stworzona przez doświadczonych specjalistów. Zespół ortopedów, fizjoterapeutów, rehabilitantów i podologów zapewnia pełną opieką pacjentom zgłaszającym się z wieloma problemami dotyczącymi m.in. stóp oraz stawu skokowego. To zarówno urazy, jak i choroby – wrodzone i nabyte. Pomoc udzielana jest pacjentom dorosłym i dzieciom. 

Wieloletnia praktyka Poradni Chorób Stopy to kilkanaście tysięcy pacjentów, którym udało się skutecznie pomóc, kilka tysięcy operacji wszystkich typów wykonanych wyłącznie nowoczesnymi i sprawdzonymi metodami, specjalistyczna rehabilitacja przed- i pooperacyjna, najlepsze implanty tytanowe renomowanych producentów oraz komfortowe warunki hospitalizacji, dzięki którym pacjenci szybciej dochodzą do pełnej sprawności.

Obecnie Poradnia Chorób Stopy prowadzi działalność w siedzibie głównej w Warszawie oraz w filiach – warszawskich, katowickiej i gdańskiej.

Jaki prezent podarować kobiecie? Sprawdzone pomysły na idealny prezent

0
Jaki prezent podarować kobiecie? Sprawdzone pomysły na idealny prezent

Większość kobiet uwielbia dostawać prezenty, a w szczególności te, które są wręczone bez konkretnej okazji. Wybór odpowiedniego podarunku nie jest wcale łatwym zadaniem. Dziś podpowiadamy jaki prezent kupić, aby każda kobieta była zadowolona i szczęśliwa.

Perfumy – idealne na każdą okazję

Kobiety uwielbiają perfumy. Używają ich na co dzień – zarówno do pracy, jak i na wyjątkowe okazje. Każda kobieta ma swój ulubiony zapach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby podarować jej zupełnie nowe perfumy. Sam fakt sprawienia przyjemności sprawi, że na twarzy każdej kobiety namaluje się uśmiech.

Jeśli nie masz pomysłu na wybór odpowiednich perfum, warto zorientować się jaki rodzaj może być najbardziej odpowiedni dla obdarowywanej osoby. Jedne kobiety lubią słodkie perfumy, inne o nucie kwiatowej, a jeszcze inne stawiają na mocne zapachy. W łazience zapewne znajdziesz nie jeden flakon perfum – możesz więc wybrać takie same, jeśli już się kończą albo postawić na coś zupełnie nowego. Jeśli nadal nie wiesz jakie perfumy wybrać – postaw na klasykę. Zapewniamy, że Euphoria – Calvina Kleina, czy Mademoiselle – Chanel zadowolą każdą kobietę. Gdzie warto szukać sprawdzonych perfum? Internetowa perfumeria Neness to miejsce, w którym każdy znajdzie zapach dla siebie. Niewielkie perfumetki to świetny pomysł na sprawienie kobiecie miłej niespodzianki!

A może zestaw kosmetyków?

Kobiety każdego dnia używają różnorodnych kosmetyków. W kosmetyczce znaleźć można  kremy, maseczki, balsamy, czy kosmetyki do codziennego makijażu. Wybór odpowiedniego zestawu kosmetyków nie powinien być większym problemem – zazwyczaj można zaobserwować jakie kosmetyki są najczęściej używane i co warto dokupić. 

Dobrym pomysłem jest również wybór uniwersalnych kosmetyków. Zestaw balsamów i mleczek do ciała jest zawsze dobrym pomysłem, bowiem tego nigdy za wiele w kobiecej kosmetyczce. Kosmetyki do ciała świetnie sprawdzają się podczas zimowych dni, ale również latem, kiedy skóra potrzebuje odpowiedniego nawilżenia.

Gotowy zestaw dla niej – idealny pomysł na każdą okazję

Jeśli nie masz zupełnie pomysłu jaki prezent wybrać, warto kupić gotowy zestaw kosmetyków. Perfumeria Neness w swej ofercie ma różnorodne zestawy. Co można w nich znaleźć? Jeśli kobieta, której sprawiasz podarunek, lubi się malować, wybierz zestaw kilku pędzli do makijażu albo bogatą paletę cieni do powiek. Ciekawym pomysłem są mini zestawy, w których znaleźć można kilka rzeczy, np. lakiery do paznokci, czy pilniczek wraz z różnorodnymi kosmetykami. Dla kobiet, które lubią brać aromatyczną kąpiel w wannie, polecamy zestaw do domowego SPA. Znaleźć w nim można żel myjący, balsam do ciała i stylowe japonki.

Przeszczep włosów metodą FUE – innowacyjny sposób na bujną fryzurę

0
Przeszczep włosów metodą FUE - innowacyjny sposób na bujną fryzurę

Współczesna transplantologia włosa korzysta z coraz bardziej zaawansowanych procedur medycznych, które jednocześnie są mało inwazyjne dla pacjenta i gwarantują osiągnięcie upragnionego efektu bujnej fryzury. Po wieloletniej praktyce przeszczepów metodą Strip, przyszedł czas na przeszczep włosów metodą FUE – zabieg skuteczny i bezpieczny, który nie wymaga długiej rekonwalescencji.

  1. Na czym polega przeszczep włosów metodą FUE?
  2. Transplantacja włosów metodą FUE – korzyści

Punktem wyjścia do stworzenia metody FUE była skala łysienia Hamiltona-Norwooda. Z klasyfikacji tej wynika jednoznacznie, że najsilniejsze włosy znajduję się z boków i z tyłu głowy. Właśnie te miejsca nazywa się obszarem dawczym, czyli tym, z którego pobiera się mieszki włosowe do przeszczepu.

Na czym polega przeszczep włosów metodą FUE?

Metoda FUE, czyli Follicular Unit Excision, to innowacyjny sposób odbudowy owłosienia na głowie. Zabieg polega na pobraniu mieszków włosowych z obszaru dawczego oraz przeszczepieniu ich na wyłysiałe fragmenty skóry głowy. Obie czynności wykonywane są za pomocą specjalnego narzędzia o średnicy nieprzekraczającej 1 mm, bez użycia skalpela. Cała procedura przebiega pod znieczuleniem miejscowym, pacjent jest więc przytomny i może zachować kontakt z personelem medycznym, ale nie odczuwa bólu.

Zabieg poprzedza wnikliwy wywiad lekarski, podczas którego lekarz wyklucza wszelkie przeciwwskazania do wykonania procedury przeszczepu. A tych jest stosunkowo niewiele, np. problemy z ciśnieniem, zaawansowana cukrzyca, łysienie plackowate lub choroby zakaźne, które pojawiają się na owłosionej skórze głowy.

Transplantacja włosów metodą FUE – korzyści

Przeszczep włosów metodą FUE to inwestycja sięgająca kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, dlatego zabiegowi warto poddać się w profesjonalnej klinice, która specjalizuje się w wykonywaniu transplantacji włosów, np. MD Medmix. W parze z ceną idzie również jakość i trwały efekt zagęszczenia włosów lub odbudowania owłosienia skóry głowy. Transplantacja włosów metodą PUE daje ogromne szanse na powodzenie zabiegu, ponieważ każdy pobrany z obszaru dawczego mieszek włosowy jest badany pod kątem uszkodzeń, a przeszczepiane są jedynie te mieszki, które zapewnią najlepszy efekt. Dla tych pacjentów, dla których bardzo liczy się nienaganny wygląd, dodatkowym plusem jest brak blizn, zarówno na obszarze dawczym, jak i biorczym. Niewielkie, widoczne po zabiegu blizny, znikają samoistnie po kilku dniach z obszaru dawczego, a po około dwóch tygodniach z obszaru biorczego, i są widoczne jedynie po całkowitym zgoleniu owłosienia.

Sklep z naturalnymi kosmetykami

0
Sklep z naturalnymi kosmetykami

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób funkcjonować, aby nasz tryb życia był zdrowy. Czasami nie mamy pewności co do produktów, których używamy. Jedzenie, kosmetyki i inne akcesoria często produkowane są w sposób masowy i ciężko nam określić, czy nie są dla nas toksyczne. Dobrze jest kierować się rozsądkiem i wybierać produkty świeże i jak najmniej przetworzone. Warzywa i owoce oraz orzechy to dobry wybór dla wielu osób. Przyczyniają się do zachowania zdrowia przez dłuższy czas.

Osoby, które używają kosmetyków powinny również zwracać uwagę na ich skład. Im bardziej jest skomplikowany, tym więcej użyto konserwantów, dodatków, które mogą przyczyniać się do kiepskiego stanu cery. Dobrym rozwiązaniem jest sklep internetowy z kosmetykami naturalnymi, które również nie są zbyt drogie. Przecież nie chcemy płacić mnóstwo pieniędzy za rzeczy, których będziemy codziennie używać. Oczywiście dobrze jest zapoznać się z opiniami na ich temat i wybrać to, co najlepiej wpisuje się w nasze oczekiwania. Czasem kobiety używają bardzo dużo kosmetyków. Warto wtedy się zastanowić, czy nie byłoby mądrze zminimalizować ich ilości w łazience. Czasami wcale nie potrzebujemy wszystkich dodatków, ale ich kupowanie sprawia nam radość. Dobrze jest wybierać to, co wykonane w sposób naturalny. Dzięki temu unikniemy kłopotów z cerą.

Kosmetyki naturalne to takie, które nie są bardzo drogie i stworzone zostały z naturalnych surowców. Jeśli chcemy mieć pewność, że to czego używamy jest idealnym wyborem to dobrze jest używać bezpośrednio warzyw i owoców w pielęgnacji cery. Skórka z kiwi, z awokado czy z ziemniaka doskonale wpływa na napięcie i wygląd cery. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o zielonego ogórka, który ma świetne działanie przeciwzmarszczkowe i likwidujące zmęczenia oczu. Możemy plasterki ogórka nałożyć na 15 minut na oczy lub na dowolne miejsce na skórze, a poczujemy, jak po tym czasie nasza skóra jest w dużo lepszej kondycji.

Jeśli interesuje nas zakup kosmetyków naturalnych przez internet to dobrze jest porównać kilka sklepów internetowych, wśród których znajdziemy bardzo szeroki asortyment. Możemy być zaskoczone tym, jak wiele preparatów cieszy się dużą popularnością. Niektóre z nich są wykonane w trosce o szczegóły, a ich opakowanie również może przyciągać wzrok. To, że produkt jest naturalny to nie znaczy, że ma mniejsze i delikatniejsze działanie. Wiele zależy od składników aktywnych zastosowanych w preparacie. Dobrze jest kierować się tym, co najlepiej przyjmuje nasza skórę, a wszelkie niepożądane efekty warto analizować.

Postaw na jesień pełną stylu!

0
Postaw na jesień pełną stylu!

Po upalnym lecie przyszła pora na małą zmianę aury, a wraz z nią i garderoby. Letnie sukienki, klapki i kapelusze chroniące przed promieniami słonecznymi zamieniamy na botki, otulające swetry oraz cienkie kurtki.

Jak wybrać dobrego stomatologa?

0
Jak wybrać dobrego stomatologa?

Wizyta u stomatologa dla większości osób jest przykrą koniecznością. I w gruncie rzeczy nie wynika to z nieprzyjemnych doświadczeń ze stomatologami, ale raczej z powodu psychicznej bariery i strachu przed bólem. Wybierając gabinet stomatologiczny, warto postawić na placówkę, w której będziemy czuć się komfortowo i bezpiecznie. Poniżej przedstawiamy kryteria wyboru, jakimi warto kierować się podczas podejmowania decyzji.

Komfort psychiczny

Nastawienie pacjenta odgrywa kluczową rolę w przypadku zabiegów stomatologicznych. Dlatego dobry stomatolog powinien zadbać, aby pacjent czuł się w gabinecie w pełni komfortowo. Bardzo ważny jest partnerski stosunek lekarza do pacjenta. Wyraża się on chociażby krótką rozmową po wejściu do gabinetu. Pozwala to zmniejszyć dystans między lekarzem a pacjentem. Dla stomatologa taka rozmowa jest doskonałym momentem na przeprowadzenie wywiadu z pacjentem na temat jego stanu zdrowia, samopoczucia oraz ustalenie planu leczenia. Rozmowa buduje zaufanie, które będzie bardzo potrzebne w trakcie wykonywania zabiegu.

Troska i dopytywanie o samopoczucie pacjenta w kolejnych etapach zabiegu daje pewność, że lekarzowi zależy na maksymalnym komforcie pacjenta. Nie bez znaczenia będzie także relaksująca muzyka sącząca się z głośników. Oczywiście powinna mieć ona charakter neutralny, tak aby uspokajała również pacjenta, a nie tylko stomatologa.

Fachowość i zachowanie wysokich standardów

Rozmowa przed zabiegiem to bardzo miły i potrzebny akcent, ale z pewnością nie zastąpi wiedzy medycznej, sprawności wykonywania zabiegu oraz pewności stomatologa. To te elementy w dużym stopniu decydują o powodzeniu samego zabiegu, ale także jego bezbolesnym przebiegu.

Fundamentalną kwestią jest również sterylność panująca w gabinecie. Pacjent siadając na fotelu, nie powinien zauważać śladów poprzedniej wizyty. Sprzęt musi być poddany dezynfekcji, a spluwaczka wyczyszczona. Wszystkie przyrządy powinny być ułożone na swoich miejscach. Nie bez znaczenia jest także czystość fartucha lekarza oraz asystentki. Standardem powinien być również jednorazowy i umieszczony w osobnych opakowaniach sprzęt przeznaczony do wykonywania zabiegu. Zakładanie jednorazowych rękawiczek oraz dezynfekcja najważniejszych elementów sprzętu powinny odbywać się przy pacjencie. Po dokonaniu dezynfekcji stomatolog nie powinien opuszczać gabinetu czy też dotykać przedmiotów znajdujących się poza obrębem fotela dentystycznego.

Nowoczesny sprzęt stomatologiczny oraz stosowanie chociażby technik obrazowania, które pozwalają pokazać pacjentowi stan jamy ustnej to kolejne atuty profesjonalnego gabinetu stomatologicznego. Obok innowacji równie ważne jest rzetelne i skrupulatne prowadzenie dokumentacji pacjenta, jak również informowanie na bieżąco o treści wpisów.

To najważniejsze kryteria, jakie powinniśmy mieć na uwadze wybierając gabinet stomatologiczny. Odwiedzając Centrum Stomatologiczne Morze Uśmiechu, można mieć gwarancję, że wszystkie te kryteria są spełniane w 100%. Dzięki temu leczenie jest nie tylko skuteczne, ale także w pełni komfortowe dla pacjenta.

Najmodniejsze torebki w sezonie

0
Najmodniejsze torebki w sezonie

Nie ma co zaprzeczać, że większość kobiet bez torebki czuje się jak bez telefonu czy pieniędzy i bez niej całkowicie nie wyobraża sobie życia. To nie tylko miejsce, do którego chowamy potrzebne nam dokumenty czy kosmetyki, klucze czy też wszystko inne, co prędzej czy później może nam się przydać. Torebka to przede wszystkim wizerunek kobiety. Jej stylu, elegancji i siły jej charakteru. Jest jej dopełnieniem. Nie dziwi więc, że tyle kobiet nie potrafi bez niej żyć i pragnie mieć torebkę dopasowaną do swojego gustu i potrzeb. Ten zdawać by się mogło praktyczny element galanterii jest dostępny w tylu barwach, odmianach czy kolorach, że nie rzadko ciężko zdecydować o wyborze tej odpowiedniej nie mówiąc już  o samej marce. Pytanie więc brzmi, jakie są obecnie modne torebki na sezon wiosna-lato 2019 i które z nich dobrać?

Tak się składa, że dziś, gdy mamy do czynienia z mediami społecznościowymi torebki bywają równie istotne co same ubrania. Kupowanie online również zyskało na znaczeniu dzięki mediom i przez to mamy możliwość dopasowania naszych zakupów do naszych gustów. Można na przykład wybrać multibrandowy butik online z odzieżą egoistin.pl i zdecydować się na ofertę jaką mają do dyspozycji markowe sklepy. Dobrane w ten sposób torebki nierzadko potrafią dodać niesamowitego uroku naszym zdjęciom, a tak się składa, że co jakiś czas następuje powrót do dawno zapomnianych trendów sprzed paru lat. Jak się więc w tym misz-maszu nie pogubić i odnaleźć?

Jakie torebki należą do tych, na które należy zwrócić szczególną uwagę w sezonie wiosna-lato 2019? W najbliższym czasie na ustach wszystkich będą modele w stylu boho. Ich wykonanie to przeźroczysty materiał, a także dodatki w postaci motywów zwierzęcych lub też muszelki. Ten trend będzie utrzymywał się dosyć długo toteż znalezienie właśnie takie torebki w sieciówkach marek nie będzie trudne. Inspiracja gustownymi domami mody jest tu zauważalna.

Pisząc o torebkach na ten sezon nie mogło zabraknąć modeli wzorowanych na przeźroczystej folii. Sezony temu ciężko było usłyszeć o takim modelu w sklepach, a teraz znajdziecie je praktycznie w ofercie każdej szanującej się sieciówki. Warto zwrócić uwagę jakie modele są najkorzystniejsze. Tak się składa, że najmodniejsze torebki sezonu wymagają od nas wybrania modeli co do których zauważalny jest wzór z mniejszymi woreczkami i kopertówkami, podobnie z resztą jak wcześniej bogatej we wzory z motywami zwierzęcymi. Do głosu dochodzą powoli także inne dawno zapomniane motywy. Torebki na pasku odkrywają swoją drugą młodość, a dawniej kojarzone z latami 80. i 90. Ten powrót jest zauważalny również jeśli chodzi o nerki, powracają do łask, a obecnie największym zainteresowanie cieszą się podczas światowych festiwali.W sezonie ich wybór będzie ogromny choć ich rola nieco się zmieni. Sportowe saszetki ustąpią miejsca nieco bardziej dystyngowanym wyborom w postaci bardziej eleganckich i casualowych modeli torebek.

Obecne trendy przewidują także wzrost zainteresowania mniejszymi torebkami. Te nie cieszące się niegdyś dużym zainteresowaniem obecnie pojawiają się w coraz to liczniejszej ofercie markowych sieciówek. Choć nie są one zbyt praktyczne to nie wpływa to na fakt, że same w sobie stanowią one piękny dodatek i mówiąc wprost –  są bardzo urocze. Ich szyk i elegancja sprawdzi się w wyjściach w ciepłe letnie wieczory, lub w dzień wolny jako dodatek, lub też uzupełnienie garderoby. Zmieścimy w niej same najpotrzebniejsze nam na tę okazję przybory jak niewielkie kosmetyki, portfel czy klucze.

Dodatkom tego sezonu nie ma jednak końca. Tzw. shopperki powoli wychodzą z użytku, a powoli zastępują je małe, acz eleganckie torebki listonoszki. Kolorami ten sezon będzie obfitował w intrygujące barwy, choć nadal wzorami kluczowymi są czerń i brąz i biel. Motywy jakie będziemy oglądać to przede wszystkim minimalizm o bardzo jasnych odcieniach i wyjątkowej fakturze dostarczanych materiałów. Wszystko to wzbogacą luksusowe wypełnienia. Tym samym dobór torebki na najbliższy sezon zapowiada się bardzo intrygująco.

Depilacja laserowa pośladków – pozbądź się problemu raz na zawsze

0
Depilacja laserowa pośladków - pozbądź się problemu raz na zawsze

Znienawidzone włoski pojawiają się u Ciebie nie tylko na bikini czy nogach, ale też pośladkach? Spokojnie, są sposoby, żeby pozbyć się ich na stałe.

ZOBACZ TEŻ