Bez wątpienia, brak możliwości posiadania dziecka rozbił już niejeden udany związek. Między innymi dlatego, nigdy nie ma sensu zwlekanie z leczeniem niepłodności. Jak podejść w odpowiedni sposób do tego tematu? Czy leczenie niepłodności daje duże szanse na dziecko?

Skuteczność leczenia niepłodności

Generalnie, nie sposób podać dokładne dane dotyczące szansy na zajście w ciążę po leczeniu niepłodności. Rzecz w tym, że są dziesiątki różnorodnych metod leczenia, jakie stosuje klinika leczenia niepłodności. Terapia zawsze jest dostosowana do konkretnego pacjenta i jego problemu. Chodzi o to, że niepłodność często jest spowodowana przez kilka czynników, które wzajemnie na siebie wpływają. Pozbycie się ich wszystkich jest skomplikowane i wymaga zastosowania złożonych metod leczniczych.

Najczęstsze przyczyny niepłodności

Warto zauważyć, że większość przyczyn niepłodności wcale nie jest szczególnie poważnych. Rzecz w tym, iż często zadanie, jakie ma klinika leczenia niepłodności ogranicza się do przepisania odpowiedniej diety i zalecenia ogólnych zmian w trybie życia. Niestety, nie zawsze jest tak łatwo.

Czasami u podłoża niepłodności mogą stać problemy z równowagą hormonalną. Całe szczęście, tego rodzaju problemy również można rozwiązać. Jednakże, nie jest to już aż takie łatwe i wymaga odrobinę więcej czasu. Najczęściej leczenie hormonalne polega po prostu na przepisaniu odpowiednich leków zawierających hormony. Warto jednak zauważyć, ze układ hormonalny jest bardzo skomplikowany. Tylko wykwalifikowany lekarz jest w stanie odpowiednio dopasować do siebie leki i skutecznie przeprowadzić pacjenta przez tego typu leczenie niepłodności.

Co zrobić, gdy nic nie działa?

Czasem ma miejsce sytuacja, w której klinika leczenia niepłodności jest już bezradna, jeśli chodzi o klasyczne metody leczenia. Nie oznacza to jednak, że trzeba wtedy zrezygnować z dziecka. Zawsze jest bowiem jeszcze in vitro Katowice.

Oczywiście, in vitro jest relatywnie drogą metodą leczenia niepłodności. Niemniej jednak zwykle jest to opłacalne, gdyż in vitro cieszy się stosunkowo dużą skutecznością. Jak już wspomniano na wstępie, nigdy leczenie niepłodności nie daje gwarancji zajścia w ciążę, jednak akurat w tym przypadku szanse powodzenia są bardzo duże.

Oczywiście, partnerzy mogą się zdecydować na in vitro również bez podejmowania wcześniej jakiegokolwiek leczenia. Niemniej jednak, wydaje się, że zawsze warto wypróbować najpierw jakąś mniej skomplikowaną i tańszą metodę leczenia.

Aby dowiedzieć się więcej o leczeniu niepłodności odwiedź klinikę http://www.gyncentrum.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here