Soczewki kolorowe – jak długo nosić?

Akurat w tej kwestii niczym nie różnią się one od zwykłych soczewek korygujących, które jak wiadomo powinny być odpowiednio pielęgnowane. Dzisiaj skupimy się na pokrewnych szkłach zabarwianych oraz zasad ich noszenia w określonym czasie. Dowiesz się, jak o nie dbać, a także czego lepiej unikać, by mieć pewność, że soczewki kolorowe będą dla Ciebie maksymalnie przyjemne w noszeniu i bezpieczne dla Twoich oczu.

Jakie soczewki kontaktowe kolorowe można kupić?

Przede wszystkim rozróżniamy je na soczewki kolorowe korygujące i zerówki. Pierwsze z nich działają na ten samej zasadzie co zwykłe szkła kontaktowe. Istnieją trzy rodzaje soczewek korekcyjnych:

  • soczewki sferyczne – dla krótko- lub dalekowidzów;
  • soczewki toryczne – dla astygmatyków;
  • soczewki progresywne – dla osób starszych zmagających się z problemami z widzeniem.

Wszystkie wyżej wymienione szkła można dostać również w wersji zabarwianej. Natomiast pozostałe soczewki kolorowe zerówki może nosić każda osoba, która doskonale widzi z daleka, bliska i nie zauważyła u siebie żadnych innych niepokojących objawów wzrokowych. Jednak to nie koniec podziału soczewek kontaktowych kolorowych, ponieważ można wyszczególnić z nich również konkretne wskazania dotyczące noszenia szkieł.

  • Soczewki jednodniowe kolorowe – najlepiej sprawdzają się u osób początkujących lub dbających szczególnie o higienę soczewek kontaktowych. Jest to na pewno droższa inwestycja, a zwłaszcza dla tych, którzy chcą na co dzień nosić kolorowe soczewki. Jednak to najbezpieczniejsze i najlepsze dla oczu rozwiązanie.
  • Soczewki dwutygodniowe kolorowe – można nosić je przez równe 14 dni od dnia otworzenia opakowania. To optymalny czas na przetestowanie wybranej marki i producenta szkieł kontaktowych kolorowych, czy na pewno przynoszą Ci zadowalający efekt?
  • Soczewki miesięczne kolorowe – to najczęściej wybierana opcja, która pozwala na dłuższe korzystanie i cieszenie się użytkowaniem zabarwianych szkieł. Można w ten sposób na dłużej zmienić swój wizerunek.
  • Soczewki kwartalne kolorowe – ta opcja dedykowana jest już dla bardziej zdecydowanych klientów, którzy zdążyli już przetestować produkty kilku producentów i są wprost oczarowani jednym z efektów zmiany koloru oczu lub jego delikatnego podkręcenia.
  • Soczewki roczne kolorowe – wybierane są przez stałych klientów, którzy od dłuższego czasu są lojalnymi klientami danej marki, a także chcą na stałe zmienić swój kolor oczu na nowy i satysfakcjonujący.

Soczewki kolorowe – czy są bezpieczne?

Często można spotkać się z opiniami, że kolorowe szkła bywają niebezpieczne, a wręcz szkodliwe dla naszych oczu i zdrowia. Jest to absolutna nieprawda, o ile zamawiasz je z pewnego i sprawdzonego źródła. Z czystym sumieniem możemy polecić Ci kolorowe soczewki w MylenShop, gdzie znajdziesz produkty wyłącznie od zaufanych i dobrych jakościowo producentów szkieł kontaktowych zwykłych i kolorowych.

Na pewno nie warto kupować i zamawiać z nieznanych źródeł, a zwłaszcza tych zagranicznych, gdzie nie znajdziesz ani dokładnych opisów, składu produktu ani jakichkolwiek innych informacji dotyczących badań, bezpieczeństwa czy samego noszenia soczewek.

Równie ważnym elementem podczas ich noszenia jest właściwa pielęgnacja, o której już wspominaliśmy. Nie możesz zapomnieć o codziennej zmianie płynu do soczewek, chyba że masz do czynienia z soczewkami kolorowymi jednodniowymi – wtedy na drugie dzień możesz założyć już nowe i świeże opakowanie. Należy zwracać uwagę na dokładne mycie i suszenie rąk przy zakładaniu i zdejmowaniu szkieł. Ponadto pamiętaj o jednym:

Termin użyteczności soczewek kontaktowych kolorowych oraz zwykłych liczy się od dnia otwarcia opakowania, a nie czasu ich rzeczywistego noszenia. Zatem po upływie określonego czasu nie nadają się one do noszenia, ponieważ mogą zaszkodzić oczom – pojawi się zaczerwienienie, pieczenie i efekt zmęczonych oczu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here