maseczka kosmetyczna
fot. pexels.com

Na rynku kosmetycznym dominują dwa typy maseczek kosmetycznych na twarz. Te w kremie, które nakłada się grubą warstwą jak krem oraz w formie mokrej chusteczki. Dowiedz się, jakie są zalety stosowania każdej z nich! Dowiesz się również tego czy któraś z nich jest lepsza!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/czy-maseczka-chirurgiczna-stanie-sie-symbolem-2020roku/

Maseczka w płachcie

Ten rodzaj maseczki pojawił się zdecydowanie później niż klasyczne maseczki w kremie. Firmy kosmetyczne, które wypuszczały pod swoją marką maseczki w formie mokrej chusteczki zapewniały, że ta forma jest idealna dla tego typu upiększającego kosmetyku. Chusteczka nasączona składnikami odżywczymi i położona na skórę twarzy tworzy proces okluzji, czyli uniemożliwia parowanie składników odżywczych ze skóry, ale sprawia, że wnikają one w skórę. Dzięki temu maseczka działa skutecznie. Inną zaletą tej maseczki jest komfort stosowania. Maseczkę nakładasz na twarz, ściągasz po upływie określonego czasu i tyle. Pozostałość produktu możesz wklepać w skórę i gotowe. W przypadku maseczek w kremie jest to bardziej kłopotliwe, aby zmyć produkt. Maseczki w płachcie mają jednak również wady. Jedną z nich jest to, że są droższe, a po drugie – stanowią większe zanieczyszczenie dla środowiska.

Maseczka w kremie

Ten typ maseczki jest zdecydowanie najbardziej popularny i tego rodzaju maseczek jest większy wybór, chociaż tych w płachcie też jest bardzo dużo. Maseczki kremowe można dokładnie rozsmarować na twarzy, docierając nawet do zakamarków, jak bruzdy przy nosie czy szyję. W przypadku maseczki w płachcie nie jest to takie oczywiste – mimo, że są one często spore, to w szyję można jedynie wklepać pozostałość po produkcie, a nie objąć je mokrą chusteczką. Maseczki kremowe są również tańsze i stanowią mniejsze zanieczyszczenie dla środowiska.

Trudno powiedzieć, która maseczka jest lepsza. Tak naprawdę forma maseczki (to czy jest w kremie, czy w płachcie) nie wpływa na jej jakość. To skład produktu ma znaczenie i to na niego trzeba zwrócić szczególną uwagę. Opinia, że dzięki chusteczce w maseczce w płachcie, składniki odżywcze lepiej się wchłaniają jest błędna, ponieważ skóra ma ograniczoną ilość substancji, którą może wchłonąć i wcale nie jest ona duża i nie zależy od mechanizmu maseczki, ale budowy skóry.

Przeczytaj też: http://www.wystarczytakniewiele.pl/jak-i-gdzie-prawidlowo-nakladac-rozswietlacz/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here