Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami? Działać od zewnątrz czy od wewnątrz? Sięgnąć po profesjonalny lotion czy po odpowiednie tabletki? Sprawdzamy

Utrata włosów to uciążliwa przypadłość, która nastręcza wielu problemów. Dlatego większość chce jak najszybciej zahamować ten proces i przyspieszyć odrost kosmyków. Jaką metodę wybrać, by osiągnąć zadowalające efekty? Lepiej działać od zewnętrz, czy wzmocnić włosy „od środka”?

Kosmyki wypadają każdego dnia, co jest wpisane w cyklu wzrostu włosa. Jeżeli jednak następuje ich nadmierna utrata, należy jak najszybciej zastopować ten proces, który w wielu przypadkach może doprowadzić do znacznego przerzedzenia fryzury lub całkowitego wyłysienia. Czasami wystarczą tylko niewielkie zmiany w stylu życia lub wsparcie suplementacją. W innych przypadkach należy sięgnąć po profesjonalny lotion zawierający odpowiednio dobrane składniki aktywne.

Działaj wielopłaszczyznowo

Wypadanie włosów jest problemem złożonym, dlatego zatrzymanie tego procesu wymaga odpowiedniego podejścia. Istotne jest nie tylko wzmacnianie kosmyków „od środka”, ale również działanie bezpośrednio na skórę głowy. Jeśli więc chcesz przyspieszyć efekty walki z nadmiernie wypadającymi kosmykami, podejdź do niej kompleksowo. Nie koncentruj się wyłącznie na przyjmowaniu suplementów diety na włosy, ale zadbaj również o pobudzenie wzrostu włosów bezpośrednio.

  • Tabletki – by wzmocnić włosy

Suplementy diety na włosy najczęściej mają formę tabletek. Celem ich działania jest pomoc w zachowaniu zdrowych włosów i skóry głowy poprzez uzupełnienie niedoborów składników odżywczych w organizmie.

By tabletki na włosy przyczyniły się do ich wzmocnienia, istotną rolę odgrywa odpowiednio opracowany skład. Nie może on koncentrować się wyłącznie na jednym składniku w wysokiej dawce, ponieważ nie ma to naukowego uzasadnienia.

Jeśli zależy ci na wzmocnieniu włosów od wewnątrz, wybierz np. tabletki Vitapil zawierające m.in. takie składniki jak: krzem, biotyna, kwas pantotenowy, niacyna, jod, żelazo, cynk, mangan. Zwróć przy tym uwagę na to, by krzem był pozyskiwanych z młodych pędów bambusa – to on zawiera aż 5 razy więcej krzemionki niż popularny skrzyp polny. 

Eksperci podkreślają, że im lepiej odżywiona i silniejsza cebulka, tym mocniejszy włos. Dlatego nie warto ograniczać się wyłącznie do suplementacji. Dobrym rozwiązaniem jest sięgnięcie po profesjonalny lotion, którego aktywne składniki działają bezpośrednio na skórę głowy.

Wybierając preparat, należy zwrócić uwagę na skład. Znaczenie ma obecność czynnika stymulującego wzrost włosów (np. kompleks 2-HGS® bazujący na połączeniu argininy i witaminy B3), a także innych substancji działających korzystnie na cebulki (m.in. biotyna, panthenol, proteiny jedwabiu, krzemionka z bambusa).

Poznaj przyczynę, by walczyć z objawami

Bez względu na to, czy do walki z nadmiernym wypadaniem włosów wybierasz  lotion, czy tabletki, musisz zacząć od rozpoznania przyczyny problemu. Tylko docierając do jego źródła masz szansę na podjęcie skutecznych kroków. Jeżeli bowiem będziesz działać wyłącznie objawowo, proces wypadania włosów może ciągnąć się w nieskończoność. W efekcie będziesz mieć wrażenie, że żaden  lotion czy suplement diety w tabletkach nie działa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here