Jak działają płyny antybakteryjne?

0
3321

W czasach pandemii preparaty do dezynfekcji rąk stały się elementem codziennej higieny. Tam gdzie nie ma możliwości umycia rąk, pomocne są żele antybakteryjne. Płyny antybakteryjne i cała reszta preparatów ma działania dezynfekujące. Ich skład zabija wirusy i bakterie, dzięki czemu chronimy się przed zakażeniem.

Na co działają preparaty do dezynfekcji?

Wiele osób zadaje sobie to pytanie, na co działają te preparaty. Warto tu zaznaczyć, że preparaty antybakteryjne są skuteczne przy bakteriach, natomiast nie mają działania na wirusy. Preparaty do dezynfekcji zabijają wirusy i bakterie. Na opakowaniu wielu produktów widnieje informacja na jakie bakterie działa preparat. Alkohol działa na bakterie coli, gronkowce, paciorkowce, prątki gruźlicy oraz jest grzybobójczy. Niektóre są również pomocne przy wirusach m.in. rotawirusa.

Jak działają żele antybakteryjne i inne środki dezynfekujące?

Głównym składnikiem jest alkohol etylowy. Najczęściej stężenie alkoholi w tych produktach to 60-80 procent. Jest to odpowiednia dawka alkoholu, by preparat był w pełni skuteczny. W składzie jest zawarty dodatkowo gliceryna, aloes, pantenol oraz inne witaminy, które mają za zadanie ochronne. Alkohol może powodować podrażnienia delikatnej skóry na dłoniach, więc warto zadbać o dodatkowe nawilżenie.

Jak dezynfekować dłonie?

Dłonie to największy nośnik zarazków- informuje rejestrator medyczny. To właśnie niewłaściwa higiena rąk wywołuje ponad 80% wszystkich zakażeń. Dlatego tak ważne jest częste mycie rąk. Jeżeli dostęp do wody i mydła jest ograniczony, warto mieć przy sobie płyn antybakteryjny, który ma działanie bakteriobójcze. Po preparaty warto sięgać w czasie podróży, wizyt w galerii, sklepie, komunikacji miejskiej bądź na placu zabaw, gdzie dostęp do wody jest czasowo ograniczony,

Noszenie biżuterii, długie paznokcie Przed zastosowaniem preparatu, należy umyć i dokładnie osuszyć dłonie. Następnie nakładamy niewielką ilość ilość preparatu dezynfekującego, który wcieramy dokładnie w dłonie. Resztki preparatu należy zostawić na skórze, w ciągu 30 sekund żel wchłania się.

Szeroki wybór płynów antybakteryjnych znajdziesz na https://www.lento.pl/plyn-antybakteryjny.html.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here