Zabiegi odmładzające na oczy – 3 skuteczne metody

Oczy to newralgiczna część ludzkiej twarzy – skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i cienka, dlatego szybko widoczne są na niej objawy starzenia się czy zmęczenia. Podobnie jest z powiekami – ich opadanie, np. na skutek naturalnych procesów starzenia, może sprawiać, że twarz wygląda na przemęczoną lub smutną. Na szczęście można z tym walczyć – specjalne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej poprawiają jędrność skóry wokół oczu i usuwają zmarszczki, dzięki czemu widocznie odejmują lat!

Z tekstu dowiesz się:

  • czym jest blefaroplastyka,
  • na czym polega mezoterapia pod oczy,
  • jakie efekty estetyczne daje zabieg Plasma IQ.

To właśnie w okolicach oczu dość często są widoczne pierwsze oznaki starzenia: drobne zmarszczki, tzw. kurze łapki, utrata jędrności skóry czy opadanie powiek. Mają na to wpływ naturalne uwarunkowania organizmu – skóra pod oczami jest bardzo cienka i delikatna, przez co szybko się przesusza i widać na niej zmarszczki. Z tego powodu jest również mniej odporna na niekorzystne czynniki: promieniowanie słoneczne, stres, zmęczenie czy niedobór snu.

Z pomocą przychodzą wówczas innowacyjne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które można wykonać w klinice ESTELL w Warszawie.

Blefaroplastyka powiek – co to za zabieg?

Blefaroplastyka to zabieg polegający na usunięciu nadmiaru skóry z górnych powiek, czasami uzupełniony o redukcję tzw. poduszek tłuszczowych pod oczami. Zabieg można wykonać na dwa sposoby. Laserowa plastyka powiek polega na usunięciu nadmiaru skóry przy pomocy lasera. Z kolei tradycyjna blefaroplastyka chirurgiczna jest wykonywana za pomocą skalpela.

Blefaroplastyka powiek w większości przypadków jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym – doświadczony chirurg wykonuje cięcia w fizjologicznych bruzdach wokół oczu, tak by nie było widać pozostających po zabiegu niewielkich blizn. Szwy usuwa się tydzień po operacji, a ostateczne efekty można ocenić około 6–8 tygodni po operacji. Co ważne, blefaroplastyka jest nie tylko zabiegiem estetycznym – jeśli opadające powieki ograniczają pole widzenia, ma ona również znaczenie terapeutyczne.

Mezoterapia igłowa pod oczy

Mezoterapia to bardzo popularny zabieg we współczesnej medycynie estetycznej. Polega na wstrzyknięciu w określone miejsce ciała – twarz, szyję, dekolt lub skórę głowy– ściśle dobranych koktajli odżywczych zawierających witaminy, mikroelementy i inne składniki aktywne. Docierają one do głębokich warstw skóry i tam rozpoczynają swoje działanie, Dodatkowo sama iniekcja preparatu pobudza naturalne procesy regeneracji organizmu w miejscu ukłucia.

Jedną z odmian tego zabiegu jest mezoterapia oczu, której celem jest głębokie nawilżenie, regeneracja skóry oraz likwidacja zmarszczek wokół oczu. Zazwyczaj wykorzystuje się do tego preparat RRS HA eyes, zawierający kwas hialuronowy oraz nowoczesne kompleksy biorewitalizujące. Już jeden zabieg mezoterapii pozwala na natychmiastowe odświeżenie okolic oczu, a seria 4–6 zabiegów wykonywanych co 7–14 dni umożliwia dogłębne nawilżenie, poprawę mikrokrążenia, zmniejszenie oznak starzenia, rozjaśnienie cieni oraz redukcję worków pod oczami.

Plasma IQ – efekty

Likwidacja zmarszczek wokół oczu oraz uniesienie opadających górnych i dolnych powiek to efekt innego nowoczesnego, bezpiecznego i nieinwazyjnego zabiegu z zakresu medycyny estetycznej. Plasma IQ to urządzenie, które wytwarza mikrowiązki plazmy skierowane na określoną partię twarzy (w tym przypadku – obszar wokół oczu). Wiązki obkurczają skórę oraz odparowują naskórek bez uszkadzania głębszych warstw tkanek. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu powierzchniowym, a cała procedura trwa około 60 minut. Efekty są widoczne już po pierwszej sesji, choć w zależności od indywidualnych predyspozycji czasami zabieg trzeba 2–3-krotnie powtórzyć. Co ważne, od razu po jego zakończeniu można wrócić do normalnych aktywności.

Dzięki innowacyjnym zabiegom medycyny estetycznej każdy może uporać się z opadającymi powiekami czy oznakami starzenia okolic oczu – warto skonsultować się ze specjalistą, który podpowie, jaka procedura będzie dla nas najlepsza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here