Obecnie coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z alternatywnych sposobów leczenia, które dawniej były jedynym sposobem na pozbycie się bólu oraz innych dolegliwości. Ziołolecznictwo, które wykorzystuje właściwości lecznicze naparów oraz wyciągów z poszczególnych roślin, było znane już w starożytności i do dziś posiada wielu zwolenników. Jedną z wielu roślin, których składniki mają zbawienny wpływ na organizm człowieka jest brzoza. O tym, w jaki sposób pozyskuje się sok z brzozy oraz kiedy warto go stosować, można przeczytać poniżej.

Bogactwo witamin i minerałów

Sok z brzozy dostarcza do organizmu wiele wartościowych witamin i minerałów: aminokwasów, witaminy C oraz witamin z grupy B, magnezu, fosforu, wapnia, potasu, miedzi, żelaza, a także soli mineralnych i kwasów (jabłkowego, cytrynowego). Takie zestawienie wzmacnia organizm i pozwala zwalczać lub łagodzić objawy niektórych chorób. Właściwe stosowanie soku brzozy wykazuje następujące działania:

  • zapobiega infekcjom o podłożu wirusowym lub bakteryjnym,
  • oczyszcza organizm z toksyn,
  • wspomaga procesy przemiany materii,
  • wzmacnia układ odporności,
  • przeciwbólowe i przeciwgorączkowe,
  • wspomaga leczenie dolegliwości skórnych (łuszczycy, łupieżu, niegojących się ran),
  • wspomaga odchudzanie, dzięki zawartości kwasu cholorogenowego,
  • stymuluje porost włosów i wzmacnia ich cebulki.

W jaki sposób go pozyskiwać

Przeznaczenie soku z brzozy powinno być uzależnione od sposobu, w jaki jest on przygotowywany. Picie wyciągu z liści zbieranych wczesną wiosną wspomaga leczenie przewlekłych chorób dróg moczowych, a wcieranie go w konkretne miejsca łagodzi bóle reumatyczne. Dodatkowo, stosowany w postaci maści lub okładów pozwala zwalczać choroby skóry. Sok z – zebranych zimą lub wczesną wiosną, pączków brzozy pomoże załagodzić objawy przeziębienia i grypy. Prozdrowotne właściwości ma także sok z kory brzozy. Wystarczy zrobić kilkucentymetrowe nacięcie w pniu około dziesięcioletniego drzewa (koniecznie od jego południowej strony) i umieścić w nim słomkę lub plastikową rurkę, przez którą będzie spływał sok. Według niektórych źródeł, w ciągu dwóch dni można uzyskać 3 do 5 litrów soku. Należy go spożyć w trakcie czterech dni i przechowywać w lodówce, dzięki czemu nie traci swoich właściwości. Wykazuje on działanie antynowotworowe (zwłaszcza przeciwdziała powstawaniu raka płuc), a także polepsza samopoczucie osób chorych. Specyfik można także kupić w sklepach ze zdrową żywnością i nie tylko.

Sok z brzozy, dzięki jego prozdrowotnym właściwościom, można stosować zarówno zapobiegawczo, jak i w łagodzeniu objawów wielu dolegliwości. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak przechowywać oraz dawkować spożycie tego niezwykłego napoju, zapoznaj się z artykułem pod adresem: https://www.garneczki.pl/blog/sok-z-brzozy-jak-zbierac/.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here