Leczenie aparatem lingwalnym Incognito - na czym polega?

Jest wiele metod skutecznego leczenia wadliwego zgryzu, choć warto uwzględnić wymagania i potrzeby współczesnych pacjentów. Obecnie wadę zgryzu można leczyć w sposób dyskretny, co oznacza, że pacjent może ukryć fakt, że jest w trakcie leczenia zębów. Do tego celu opracowano specjalny aparat lingwalny, zwany także aparatem językowym. Specjalistyczne Centrum Ortodoncji – Ortolingwa, ekspert w leczeniu ortodontycznym, oferuje najnowsze dostępne metody zapewniające pacjentom komfort i dyskrecję podczas leczenia. Szczegółowe informacje nt. stosowanej techniki oraz przebiegu całego procesu leczenia dostępne są na stronie kliniki ortolingwa.pl

Aparaty lingwalne – na czym polega leczenie

Aparaty językowe pozwalają prostować zęby i leczyć wady zgryzu w taki sposób, że aparat jest niewidoczny dla innych osób. Dlatego nazywany jest także aparatem Incognito, gdyż zapewnia pełną dyskrecję podczas leczenia. Jest to aparat stały, którego zamki są przyklejone na powierzchni zęba od strony języka, dlatego nie widać ich od zewnątrz. Proces leczenia opiera się na sile nacisku na zęby, która stosowana w sposób ciągły zmienia nieprawidłowe położenie zębów w łukach korygując je stopniowo, aż do całkowitego wyleczenia.

Aparaty lingwalne – jakie są zalety

Aparaty językowe są niewidoczne, co stanowi ich podstawową zaletę. Oprócz tego, w zależności od rodzaju i stopnia wady zgryzu mogą znacznie skrócić czas leczenia. Warto wziąć pod uwagę na fakt, że podczas stosowania techniki lingwalnej – wady zgryzu mogą być leczone znacznie szybciej niż przy pomocy tradycyjnego aparatu ortodontycznego. Na szybkość leczenia ma wpływ siła przyłożona możliwie jak najbliżej centrum oporu zęba, a zamki aparatów lingwalnych przyklejone są blisko centrum oporu. Poza tym należy zauważyć, że zarówno łuki aparatu, jak również zamki oddziałują na zęby słabą siłą, co oznacza, że powodują mniejsze naprężenia niż w przypadku innych aparatów stosowanych do korekty wad zgryzu. Leczenie aparatem lingwalnym nie przeciąża systemu nerwowo-więzadłowego i nie powinno przysparzać pacjentom bólu . Dzięki takiemu rozwiązaniu aparat lingwalny zmniejsza czas leczenia wad zgryzu korzystnie wpływając na samopoczucie pacjenta. Warto również podkreślić, że leczenie wad zgryzu tą metodą daje doskonałe wyniki leczenia.

Czy aparaty lingwalne będą dobre dla każdego pacjenta

Aparaty językowe są indywidualnie dostosowywane do budowy szczęk i łuków zębowych każdego pacjenta i pozwalają wyleczyć każdy rodzaj wady zgryzu. Jest to ich niewątpliwą zaletą, gdyż każdy pacjent może być leczony tą metodą, jak również każda wada zgryzu. Leczenie niewidocznym aparatem można podjąć w każdym wieku, gdyż nie ma żadnych ograniczeń w stosowaniu tej innowacyjnej metody. Oznacza to, że aparat językowy mogą nosić dzieci i młodzież, a także osoby dorosłe, również te w wieku dojrzałym.

Leczenie wad zgryzu aparatem językowym – czas leczenia

Na czas leczenia wad zgryzu i prostowania zębów w łukach wpływa kilka czynników. Podstawowym czynnikiem jest stan uzębienia oraz poziom i złożoność danej wady w uzębieniu. Kolejnym, równie istotnym jest wybór metody leczenia. Jeśli wada jest głęboka, wówczas zazwyczaj sam proces leczenia trwa dłużej niż w przypadku niewielkiej korekty zębów. W przypadku wyboru takiej metody leczenia pacjent nie musi tak często odwiedzać lekarza ortodonty, gdyż nie ma potrzeby dokonywania częstych korekt ustawienia aparatu.

Budowa aparatu językowego Incognito

Każdy aparat lingwalny opracowywany jest indywidualnie i z ogromną precyzją, co oznacza, że musi być idealnie dostosowany do budowy szczęk i zębów danego pacjenta. Wszystkie elementy składowe aparatu są niepowtarzalne, dostosowane do budowy jamy ustnej pacjenta przy pomocy najnowszych technik obrazowania 3D, dlatego leczenie zapewnia tak wysoką skuteczność. Zamki wykonane są ze stopu irydu i złota stanowiąc mocne i trwałe elementy, które są jednocześnie punktami nacisku na zęby.

Incognito Lite – aparat do leczenia niewielkich wad zgryzu

Incognito Lite to uproszczony aparat zaprojektowany do leczenia niewielkich wad zgryzu, gdy korekta obejmuje jedynie niewielkie przesunięcie zębów. Jego budowa opiera się o działanie sześciu lub ośmiu punktach oddziałujących na zęby szczęki lub żuchwy, a sam proces leczenia trwa zazwyczaj krótko i nie jest uciążliwy dla pacjenta.

Proces adaptacyjny po założeniu aparatu

Należy także podkreślić, że proces adaptacyjny do noszenia aparatu językowego trwa krótko, a jedyną uciążliwością pojawiającą się wyłącznie na początku może być utrudniona mowa. Na początku leczenia, zaraz po założeniu aparatu lingwalnego może wystąpić pewien dyskomfort i lekki ból, który jednak szybko mija.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here