Jak rozjaśnić włosy, aby ich nie zniszczyć?

Piękne, złociste czy platynowe mieniące się w słońcu blond włosy to marzenie wielu kobiet. Jednak rozjaśnianie włosów w domu, zwłaszcza ciemnych czy rudych wiąże się z dużym ryzykiem ich zniszczenia i przesuszenia. Zatem ile trzymać rozjaśniacz na włosach, aby uzyskać wymarzony odcień włosów?

Rozjaśnianie włosów – niełatwy zabieg fryzjerski

W pełni skuteczne rozjaśnianie włosów polega na znacznym odbarwieniu ich naturalnego pigmentu. Zabieg ten jest najbardziej inwazyjnym sposobem koloryzacji włosów, które może zakończyć się rozczarowaniem i niepowodzeniem. Zatem jak rozjaśniacz do włosów użyć, aby skutecznie odbarwić włosy i jednocześnie nie narazić ich na wysuszenie i zniszczenie?
Rozjaśniacz do włosów musi być odpowiednio dostosowany do koloru wyjściowego włosów oraz ich pierwotnego stanu. Zniszczone oraz cienkie kosmyki są o wiele bardziej podatne na rozjaśnianie, niż grube włosy. Jak rozjaśnić włosy w domu, aby uzyskać pożądany efekty finalny?

Jak rozjaśnić włosy w domu?

Rozjaśnianie włosów w domu należy do niełatwych zabiegów koloryzacji i może przysporzyć wiele trudności i kłopotów. Proces ten przebiega w zależności od odcienia i struktury włosów, które to stopniowo zmieniają się i podczas rozjaśniania mogą przyjmować odcienie żółci, czerwieni, pomarańczy a nawet zieleni. Zatem ile trzymać rozjaśniacz na włosach, aby uniknąć takich przykrych sytuacji?

Decydując się na rozjaśnianie włosów w domu warto rozjaśnić włosy, co najwyżej o trzy tony. W przeciwnym razie nie tylko możemy nie uzyskać zamierzonego efektu, lecz jedynie zniszczyć włosy.

Rozjaśnianie włosów o różnych kolorach

Najtrudniej jest rozjaśnić włosy o ciemnych kolorach. Zazwyczaj jest to długotrwały proces prowadzący do zniszczenia włosów. Najbezpieczniejsze jest stopniowe wychodzenie z koloru, poprzez wykonanie zabiegu baleyage, którego ogromną zalet jest delikatny wpływ rozjaśniacza na włosy.

Decydując się na szybkie rozjaśnienie włosów można je narazić na zniszczenie. Ponadto w zależności od odcienia włosów mogą pojawić się pasma w niezbyt estetycznie wyglądających odcieniach żółci czy pomarańczy. W celu skorygowania tych niechcianych barw warto nałożyć farbę w kolorze brązu lub ciemnego blond, a po upływie kilku miesięcy i właściwym odżywieniu włosów wykonać kolejną dekoloryzację i nałożyć jeszcze jaśniejszą farbę.

Niezwykle trudne jest rozjaśnianie rudych włosów. Zawierają one mnóstwo czerwonego i pomarańczowego odcienia i w związku z tym podczas rozjaśniania istnieje duże ryzyko pojawienia nie tylko kosmyków o tej barwie, lecz również zielonych odcieni włosów. Barwy te najczęściej pojawiają się, gdy kobiety chcą mieć na głowie blond popielaty lub platynowy. Aby zniwelować ten niechciany kolor z pomocą może przyjść szampon koloryzujący z refleksem fioletowym, który nieco stonuje zieleń. Natomiast, gdy na włosach pojawią się niechciane czerwone pasma, wówczas warto sięgnąć po farbę przyciemniającą włosy.

Najprościej rozjaśnia się włosy o kolorze ciemny blond. W tym przypadku w celu skutecznego rozjaśnienia włosów wystarczy wykonać tylko jeden zabieg.

Pielęgnacja rozjaśnionych włosów

Włosy rozjaśniane należy często nawilżać i odżywiać. W tym warto używać szamponów i odżywek przeznaczonych do tego typu włosów, które są bogate w olejek jojoba i cement. Warto też zrezygnować ze środków zawierających alkohol, które to znacznie wysuszają włosy. Ponadto mając rozjaśnione włosy trzeba ograniczyć korzystanie z prostownicy oraz suszarki do włosów.
Co prawda blond włosy prezentują się wyśmienicie, niemniej ich utrzymanie w należytym stanie wymaga odpowiedniej pielęgnacji.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem: FashionAndBeauty.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here