Jak pielęgnować skórę wokół oczu?

Skóra wokół oczu to jedna z bardziej wymagających okolic, którą musimy traktować z należytą troską i delikatnością. Jest ona bardzo cienka, skłonna do wysuszeń i podatna na podrażnienia. Dodatkowo krew krąży tu słabiej i pojawiają się zastoje limfy. Nasze zaniedbania i błędy popełniane w trakcie pielęgnacji okolic oczu szybko skutkują pojawieniem się zmarszczek, sińców, cieni i obrzęków. Nie dodają nam one urody i nie ujmują lat – wręcz przeciwnie. Niewłaściwie pielęgnowane okolice oczu nadają naszemu spojrzeniu wyraz zmęczenia, niewyspania i dodają nam lat.

Oczy są podobno zwierciadłem duszy, ale zdradzą również prawdę o naszych nieprzespanych nocach, długich godzinach spędzonych przed komputerem, a także brakach w pielęgnacji. Dlatego należy stosować preparaty ściśle przeznaczone właśnie dla tych wrażliwych okolic. Jest kilka ważnych zasad, których przestzreganie sprawi, że nasze spojrzenie zyska atrakcyjny wygląd i doda nam uroku.

Demakijaż to niezwykle istotna czynność

Oczyszczanie twarzy z resztek makijażu to najważniejszy codzienny zabieg pielęgnacyjny. Nie usprawiedliwia nas zmęczenie, ani późna pora – pozostałości kosmetyków należy bezwzględnie zmyć zanim udamy się na spoczynek. Co z tego, że używamy wysokiej jakości kremów, jeśli zdarza nam się popełniać błędy w postaci zaniechania lub niedokładnego oczyszczenia twarzy. Co nam grozi? Przede wszystkim skóra wokół oczu nie zdoła w nocy wypocząć i zregenerować się. Podrażnieniu mogą ulec spojówki i naskórek. Ponadto na nieoczyszczoną skórę nie nałożymy kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji w nocy, czyli zamiast korzystnego wpływu wyrządzamy same szkody.

Oczyszczanie powinno być staranne, dokładne, ale również delikatne. Działając nieumiejętnie możemy osiągnąć odwrotny od zamierzonego skutek. Prawidłowo przeprowadzony demakijaż powinien być wykonany przy pomocy preparatu przeznaczonego specjalnie do tego celu, czyli płynu do demakijażu lub wody micelarnej. Należy nasączyć nim płatek kosmetyczny, który przykładamy do powieki czekając aż tusz i cienie się rozpuszczą. Następnie przesuwamy go od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka – nigdy w przeciwnym kierunku. Czynność powtarzamy, używając za każdym razem czystych płatków, aż będą one czyste.

Czas na krem pod oczy

Kolejnym krokiem w pielęgnacji jest nałożenie odpowiedniego kremu, który uwzględnia specyficzne potrzeby tych partii skóry. Nie wystarczy, że wklepiemy tu kosmetyk, który stosujemy na całą twarz. Jaki powinien być dobry krem? Przede wszystkim jego cechą jest bardzo lekka konsystencja, która nie obciąża skóry, szybko i dobrze się wchłania. Ponadto zawiera on liczne witaminy i składniki roślinne, o działaniu nawilżającym, kojącym, łagodzącym, odżywczym, stymulującym syntezę kolagenu. Często taki krem rozjaśnia również cienie pod oczami, redukuje drobne zmarszczki i likwiduje obrzęki. Jak widać poza działaniem pielęgnacyjnym, wpływa on także na walory estetyczne naszej skóry.

Jaki krem należy stosować? Wybierzmy taki, który będzie odpowiadał potrzebom naszej cery. Inny specyfik będzie odpowiedni dla osoby z obrzękami i cieniami, gdyż potrzebuje ona preparatu usprawniającego mikrokrążenie, o działaniu drenującym i rozjaśniającym. Dla skóry skłonnej do zmarszczek lepsze będą kremy poprawiające jej nawilżenie i napięcie.

Kosmetyki o intensywnym działaniu

Jeśli potrzebujemy silniejszej interwencji i nie wystarcza nam podstawowa pielęgnacja, możemy stosować preparaty o mocniejszym działaniu. Jednym z takich kosmetyków jest odżywcze serum. Nakładamy je na noc lub na dzień. Możemy spróbować też, jak wspaniale na naszą skórę zadziałają maseczki, czy to w postaci nakładanej papki, czy gotowych płatków nasączonych kwasem hialuronowym, wyciągiem z alg czy miłorzębu. Ich działanie nie kończy się na nawilżaniu – mogą także zaradzić obrzękom lub cieniom pod oczami, w zależności od tego, jaki produkt wybierzemy.

Staranny makijaż podkreśli urodę oczu

Poznanie kilku sztuczek pozwoli nam nie tylko umiejętnie podkreślić oczy i ich urodę, ale sprawić, że makijaż będzie się dłużej trzymał na powiekach i zachowa swoje właściwości. Warto pod warstwę kosmetyków nałożyć bazę, która sprawi, że cienie łatwiej się rozprowadzą, nie będą się zbijały w załamaniach skóry i dłużej pozostaną na powiekach. Pamiętajmy, że cienie perłowe lepiej wyglądają u osób młodych – jeśli jesteśmy starsze i chcemy zatuszować drobne zmarszczki, używajmy cieni matowych.

Blasku spojrzeniu doda z pewnością podkreślenie rzęs przy pomocy wydłużającego i pogrubiającego tuszu. Nałożenie go zygzakowatym ruchem, rozdzielającym pojedyncze włoski pozwoli nam starannie je wytuszować. Kolejną jego warstwę nakładamy po wyschnięciu pierwszej. Dobra odżywka sprawi, że nasze rzęsy staną się imponujące. Najlepiej stosować taką, którą należy nałożyć na noc po demakijażu.

Fajnym sposobem na podkreślenie urody oka jest wykonanie efektownej kreski przy pomocy eyelinera. To genialna sztuczka, która optycznie podniesie opadający kącik i nada nam elegancki wygląd. Wprawdzie pierwsze próby jej wykonania mogą zakończyć się niepowodzeniem, ale warto uzbroić się w cierpliwość, gdy w grę wchodzi piękny wygląd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here