Badania lekarskie są niezbędne dla wszystkich ubiegających się o uzyskanie prawa jazdy. W chwili obecnej nie jest możliwe rozpoczęcie kursu bez aktualnych badań, tak samo było też wcześniej, jednakże bez ważnego orzeczenia lekarskiego nie zostanie przyznany kursantowi profil kierowcy i numer PKK w Wydziale Komunikacji. W tym miejscu przedstawione zostanie to, na czym polegają badania kierowców, jak się na nie zarejestrować i jak się właściwie do nich przygotować.

Wymogi formalne i procedura badania

Samo przeprowadzenie badania dla celów prawa jazdy jest niezwykle proste. Wystarczy zapisać się do odpowiedniego ośrodka prowadzącego badania kierowców – często te badania realizowane są również w ramach macierzystej auto-szkoły.

Badanie polega na ocenie ostrości wzroku, narządu równowagi, a także pobieżnym badaniu neurologicznym. Podstawą badania jest oczywiście badanie podmiotowe, czyli wywiad. W trakcie wywiadu lekarz ustala ewentualne choroby przewlekłe i w razie potrzeby kieruje na dodatkowe konsultacje specjalistyczne. Tyczy się to zwłaszcza osób chorych na padaczkę oraz cukrzycę. Więcej informacji odnaleźć można pod linkiem: http://www.badania-kierowcow.warszawa.pl/.

W niektórych sytuacjach konieczne jest przedstawienie dodatkowych wyników badań, a także uzupełnienie orzeczenia o opinie lekarzy specjalistów (okulisty, neurologa, internisty-diabetologa).

Co dalej?

Po uzyskaniu pozytywnego orzeczenia można udać się do wydziału komunikacji w celu otrzymania numeru PKK oraz karty kursanta, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here